Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Rozwija się strefa gospodarcza na Wincentowie

dm, UM Radom 2024-06-20 14:07:00

Zapełnia się nowa strefa gospodarcza na radomskim Wincentowie. W jednej z dwóch nowoczesnych hal wybudowanych przez Bojanowicz Investments, swój oddział oficjalnie uruchomił InPost. Podczas uroczystości został podpisany list intencyjny dotyczący współpracy Programu InPost Green City oraz Gminy Miasta Radomia.

– To ważny moment dla naszego miasta, ponieważ powstały nowe miejsca pracy. Dla mnie też duża satysfakcja, gdyż utworzenie strefy na Wincentowie było jednym z moich zobowiązań, z którymi szedłem do wyborów w 2018 roku. Od tamtego czasu uzbroiliśmy teren i wybudowaliśmy układ komunikacyjny tworząc dogodne warunki dla inwestorów. Jestem przekonany, że wkrótce cała strefa po wschodniej stronie ulicy Warszawskiej będzie tętniła gospodarczym życiem, tak jak to ma miejsce w kilku innych miejscach na terenie miasta – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Nowa strefa gospodarcza na Wincentowie obejmuje obszar o powierzchni 40 hektarów położony między ulicami Warszawską, Witosa i Rataja. W 2022 roku 12 hektarów terenu należącego do miasta i spółki Rewitalizacja w drodze przetargu kupiła firma Bojanowicz Investments, która wybudowała już w tym miejscu dwie hale. Trzecia jest w planach inwestora.

Podobne strefy przemysłowe działają także na Wólce Klwateckiej, Wośnikach i Gołębiowie. W większości działają tam firmy produkcyjne działające m.in. w branżach: metalowej, budowlanej, chemicznej i spożywczej. Nowe inwestycje są realizowane także na Potkanowie oraz w rejonie ulicy Energetyków.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych