Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Wolanowskiej

dm, UM Radom 2024-06-28 13:32:00

Rozpoczęły się prace przy przebudowie ulicy Wolanowskiej. W pierwszej kolejności firma Strabag prowadzi je na odcinku miejskim, w okolicach aresztu. Zgodnie z planem przedstawionym przez wykonawcę, w lipcu ruszą także prace na odcinku krajowym, czyli między ulicą NSZZ Solidarność a granicą miasta. W lipcu rozpocznie się również przebudowa skrzyżowania ulic Maratońskiej i Dębowej. Te prace mają się zakończyć jeszcze przed 1 listopada.

Przebudowa obu odcinków Wolanowskiej potrwa do października 2025 roku. Na odcinku miejskim, od Kieleckiej do NSZZ Solidarność planowane jest wprowadzenie ograniczeń w ruchu pojazdów z jednoczesnym zapewnieniem dojazdu do posesji. Z kolei na odcinku krajowym, w trakcie prac będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Szczegółowe informacje na temat tymczasowej organizacji ruchu, na bieżąco będzie przekazywał Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

Zgodnie z projektem ulica Wolanowska na całej długości będzie miała dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra. Na odcinku miejskim, po północnej stronie powstanie chodnik, natomiast po południowej chodnik i ścieżka rowerowa. Z kolei na odcinku krajowym, po obu stronach drogi będą się znajdowały ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 3 metrów. Na całej długości przebudowanej ulicy powstaną zatoki autobusowe. Zostanie też zamontowane nowe oświetlenie.

Inwestycja będzie kosztowała nieco ponad 58 mln zł.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych