Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Radomski Szpital Specjalistyczny z dofinansowaniem od marszałka

dm, UM Radom 2024-04-10 14:01:02

Radomski Szpital Specjalistyczny otrzyma od Samorządu Województwa Mazowieckiego 10 mln złotych na kolejne inwestycje. Dzięki temu będzie można zmodernizować kolejne oddziały i poradnie.

– Chcę tu podkreślić fakt bardzo dobrej współpracy. Nie jest tajemnicą, że mamy kolejne wnioski do zrealizowania i one też dotyczą dużych kwot, które będą kierowane na inwestycje, o których rozmawialiśmy z panem prezydentem. Chcę jasno zadeklarować, że Samorząd Województwa Mazowieckiego będzie bardzo dobrze współpracował przy realizacji pomysłów, które zgłasza prezydent Radosław Witkowski – mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Przyznane pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację, remonty i zakupy wyposażenia dla oddziałów: chirurgii ogólnej, chirurgii szczękowo-twarzowej, neurologii oraz poradni gastrologicznej i urologicznej. Szpital planuje też wymianę dwóch wind.

– To bardzo radosna chwila, bo Radomski Szpital Specjalistyczny wymaga nakładów. Te obiekty mają już kilkadziesiąt lat. Skala wyzwań, którym chcemy sprostać, jest bardzo duża. Od wielu lat nasza współpraca z marszałkiem jest bardzo dobra i mam nadzieję że w przyszłości również będziemy mogli podejmować kolejne wyzwania i liczyć na dobre decyzje. Oczywiście liczę też na współpracę z rządem. Niedawno gościliśmy minister zdrowia Izabelę Leszczynę i usłyszeliśmy potwierdzenie, że możemy liczyć na dofinansowanie budowy Centrum Opieki Długoterminowej, bo to wprost wpisuje się priorytety Ministerstwa Zdrowia – mówi prezydent Radosław Witkowski.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych