Będzie ona miała 368 cm szerokości. Po obu stronach powstaną też pochylnie dla osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja zostanie sfinansowana z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.
- Przypomnę, że wcześniej dla poprawy komfortu i bezpieczeństwa pieszych, powstały trzy nowe kładki: jedna nad ulicą Sandomierską oraz dwie nad Osiedlową - mówi prezydent Radosław Witkowski.
Przebudowa kolejnej kładki na Ustroniu
Miasto przystępuje do przebudowy czwartej, należącej do miasta, kładki dla pieszych na Ustroniu. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu ogłosił już przetarg na rozbiórkę dotychczasowej i budowę nowej przeprawy w sąsiedztwie bloków przy Sandomierskiej 10 i 11.
Przeczytaj też:
Obrońca Radomiaka wraca do Manchesteru City. Klub szuka następcy
Poczta Polska włączyła się w upamiętnienie obchodów Radomskiego Czerwca 76. Okolicznościowy znaczek
Zaufanie algorytmów: jak sztuczna inteligencja weryfikuje źródła wiedzy?
Aleksander Ruta dwukrotnie sięgnął po punkty na włoskim torze Monza
Naturalne rzemiosło: Rattan, bambus i juta w kolekcjach Madam Stoltz