Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Powstanie duży terminal przeładunkowy. Będą nowe miejsca pracy

dm, UM Radom 2024-03-22 13:03:00

Nowoczesny terminal przeładunkowy i hale magazynowe powstaną przy ulicy Energetyków, w północnej części Radomia. To inwestycja, którą na powierzchni 45 hektarów, przy wykorzystaniu bocznicy kolejowej, planuje spółka TG Park Północ. Z zapowiedzi inwestora wynika, że powstanie około 800 nowych miejsc pracy.

Nowe obiekty powstaną na zakupionym przez inwestora terenie dawnej ciepłowni kupionym oraz na terenach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie. – Planujemy budowę pięciu torów o łącznej długości 3800 metrów, placu i magazynu przeładunkowego oraz dziewięciu hal magazynowych wysokiego składowania o łącznej powierzchni 100 tys. metrów kwadratowych. Powstaną też doki załadunkowe, place manewrowe, parkingi, budynki biurowe i infrastruktura towarzysząca. Dzięki tej inwestycji Radom stanie się ważnym punktem na światowych mapach – mówi pełnomocnik TG Park Północ Agnieszka Pastuszka.

Jak podkreśla prezydent Radosław Witkowski, rejon ulicy Energetyków to kolejny, po Gołębiowie, Wośnikach czy Wólce Klwateckiej obszar, w którym będzie tworzona strefa gospodarcza. – Bardzo się cieszę z planowanej inwestycji. Naszym zadaniem będzie przygotowanie nowego układu drogowego. W planach mamy przedłużenie ulicy Holszańskiej do Północnej i budowę nowej drogi, która będzie się łączyła z ulicą Energetyków. W drugim etapie, by umożliwić inwestorom rozwój w tej części miasta, chcemy także połączyć ulicę Energetyków z Warszawską – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z zapowiedziami inwestora, budowa terminala będzie oznaczała powstanie nowych miejsc pracy dla specjalistów z wielu branż, od logistyki i transportu po obsługę klienta. Z kolei dla przedsiębiorców z regionu będą to większe możliwości dostępu do nowych rynków i klientów.

– Kwestie gospodarcze są bardzo wysoko na liście naszych priorytetów. To oczywiście miejsca pracy, ale też podstawa do rozwoju wszystkich innych sfer życia naszego miasta. Inwestycja planowana w nowo tworzonej strefie z pewnością wykorzysta potencjał lotniska na Sadkowie, jak również efekty rozwijanego w Radomiu kształcenia dualnego – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Prace przy budowie terminala przeładunkowego mają ruszyć w III lub IV kwartale br., a pierwsi najemcy, jak zapowiada TG Park Północ, będą mogli z niego korzystać już w przyszłym roku.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych