Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Powstały nowe wyniesione przejścia dla pieszych

dm, MZDiK 2023-09-05 14:37:00

Nowy rok szkolny przyniósł nowe rozwiązania dla poprawy bezpieczeństwa dzieci w rejonie placówek oświatowych w mieście. Wyniesione przejścia dla pieszych powstały na ulicach Waryńskiego, Garbarskiej i Kolberga. Następne powstaną już wkrótce na ulicach Wośnickiej i Długojowskiej.

Na ulicy Waryńskiego wyniesione przejścia powstały przy skrzyżowaniu z ulicą Bydgoską i na wysokości ulicy Prusa, czyli naprzeciwko działki, na której stała kiedyś hala widowiskowa Radoskóru. Tędy dzieci z okolicznych bloków chodzą do szkoły podstawowej przy ulicy Sienkiewicza. Ulica Waryńskiego znalazła się jednocześnie w strefie Tempo 30, co oznacza, że jej skrzyżowanie z Wyszyńskiego jest teraz równorzędne.

Na ulicy Garbarskiej nowe wyniesione przejście pojawiło się na wniosek mieszkańców naprzeciwko przedszkola. Także uczniowie PSP nr 33 przy ulicy Kolberga mogą teraz czuć się nieco bezpieczniej, przechodząc przez pasy u zbiegu z ulicą Grzybowską.

To jednak nie koniec zmian w ruchu, związanych z poprawą bezpieczeństwa w okolicach placówek oświatowych. W planach MZDiK jest bowiem wykonanie wyniesionych przejść dla pieszych na odcinku ulicy Długojowskiej, pomiędzy ulicami Miedzianą a Ogrodniczą oraz Wośnickiej, przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii i u zbiegu z ulicą Inwestycyjną.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych