Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Park na Gołębiowie II zostanie rozbudowany

dm, UM Radom 2024-01-22 16:10:00

Urząd Miejski ogłosił przetarg na rozbudowę części parku na osiedlu Gołębiów II. – To duże osiedle, które potrzebuje atrakcyjnego miejsca do wypoczynku i rekreacji. Na razie zagospodarowana jest tylko część parku. W tym roku chcemy zrealizować kolejny etap prac. Przede wszystkim chcemy zagospodarować teren pomiędzy ulicami Żwirki i Wigury oraz Hallera. Efekty tych prac zobaczymy już latem – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Zgodnie z projektem na przedłużeniu ulicy Żwirki i Wigury powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe, zostanie zamontowane oświetlenie oraz pojawią się ławki i leżaki. Wykonawca będzie miał za zadanie również posadzić nowe drzewa i krzewy. Na wykonanie tych prac zwycięzca przetargu będzie miał 5 miesięcy.

W ramach inwestycji, w parku na Gołębiowie II zostanie też zmodernizowany istniejący plac zabaw. Zostanie tam wymieniona nawierzchnia i będą zamontowane nowe urządzenia wykonane z drewna. Plac zabaw ma być gotowy w ciągu 4 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych