Wtorek 25 czerwca
Łucji, Wilhelma, Albrechta
RADOM aktualna pogoda

Od grudnia dodatkowe połączenie PKP IC w Radomiu

dm, kolejowyportal.pl 2022-05-11 15:16:00

W projekcie rozkładu jazdy 2022/2023 zaplanowano uruchomienie dodatkowego połączenia w relacji Warszawa – Kraków – Warszawa przez Radom i Kielce poinformował wiceminister infrastruktury w odpowiedzi na zapytanie posła Konrada Frysztaka.

W skierowanym do ministra infrastruktury zapytaniu, poseł Frysztak zwrócił uwagę na to, że w ciągu dnia przewidziano jedynie 6 połączeń w relacji Warszawa – Radom – Kielce – Kraków, co jest liczbą niewystarczającą dla potencjału pasażerskiego.

– Każdego dnia tę trasę pokonuje tysiące osób podróżujących do swoich miejsc pracy – zaznaczył poseł. Zdaniem posła, optymalnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie połączenia w stałym takcie, co 2 godziny, przez cały dzień.

Stanowisko w sprawie uruchomienia dodatkowych połączeń kolejowych relacji Warszawa – Radom – Kielce – Kraków przedstawił Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który poinformował, że w projekcie Rocznego Rozkładu Jazdy edycji 2022/2023 Ministerstwo Infrastruktury wraz z PKP Intercity S.A. zaplanowało uruchomienie dodatkowego połączenia na ww. ciągu komunikacyjnym.

– Nowy pociąg IC „Kinga” relacji Warszawa Wschodnia – Kraków Główny – Warszawa Wschodnia przez Radom, Kielce, zestawiony z EZT ED160 Flirt ma na celu uzupełnienie cyklu połączeń na trasie Warszawa – Radom – Kraków – odpisał Bittel.

Przedstawiciel resortu wyjaśnił, że godziny odjazdów pociągów ze stacji początkowych zostały zaplanowane w równych odstępach czasowych, co 2 godziny.

– Obecnie nie jest możliwe podanie dokładnych godzin przyjazdów i odjazdów pociągów na ww. trasie, ponieważ przyszły rozkład jazdy jest na etapie opracowywania – zaznaczył wiceminister infrastruktury.

Komentarze naszych czytelników

 • Mam DOŚĆ POrchów.

  2022-05-11 16:20:19

  Czerwona antyPOlska SWOŁOCZ.

 • Wielbiciele małych dziewczynek.

  2022-05-12 02:46:13

  Co tam u WAS P ed O file.MAJ ,dany,Woje,WÓDZKIE,SZYCEwCYCE i reszta ŚCIEREK.

 • lucjan.

  2022-05-12 02:51:43

  Frysztak (interpelator).W .upie byłeś .ówno wiesz.Co ty możesz (z metra cięty) marionetko.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych