Szpital otrzymał na zakup angiografu dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia w wysokości 4,5 mln zł, natomiast miasto przeznaczyło 1,6 mln zł na adaptację pomieszczeń i montaż urządzenia.
– Jako miasto od lat konsekwentnie wspieramy szpital w jego rozwoju, ponieważ mamy pełną świadomość tego, jak ważny jest dostęp do wysokospecjalistycznej diagnostyki i leczenia. Jestem przekonana, że przyczyni się to do dalszego rozwoju pracowni hemodynamiki – mówi Marta Michalska-Wilk, wiceprezydent Radomia.
W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym wykonywana jest imponująca liczba zabiegów w pracowni hemodynamiki. Obecnie jest to około 4 tysięcy rocznie. To czyni placówkę jednym z liderów w skali ogólnopolskiej w zakresie kardiologii interwencyjnej.
– Radomski Szpital Specjalistyczny od wielu lat ma szczęście do odważnych, mądrych kardiologów, którzy konsekwentnie rozwijają w mieście tę dziedzinę medycyny i dzięki ich pracy możemy powiedzieć teraz z dumą, że nasz kliniczny oddział kardiologii jest jednym z najlepszych w Polsce – mówi Barbara Łopyta, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.
Warto podkreślić, że Radomski Szpital Specjalistyczny dysponuje teraz dwiema pracowniami angiografii.