Piątek 1 marca
Antoniego, Radosława, Albina
RADOM aktualna pogoda

Nieoficjalnie: Radom dostanie pieniądze na ul. Wolanowską!

cir 2023-12-03 10:39:00

To jak wygląda ul. Wolanowska, główny wjazd do Radomia od strony zachodniej, woła o pomstę do nieba. Czyżby wreszcie udało się zdobyć pieniądze na przebudowę tej arterii? Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie, obecny rząd zamierza na ten cel przeznaczyć 76 mln zł, a sprawę ma pilotować obecny minister finansów, Andrzej Kosztowniak.

Wertepy, niezliczone połatane dziury, brak chodników i zniszczone pobocza – taki obraz od lat zastają wjeżdżający do naszego miasta ul. Wolanowską. Iskierka nadziei na poprawę pojawiła się wraz ze zmianą zadania inwestycyjnego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Początkowo miastu przyznano 76 mln zł na modernizację i przebudowę ul. Warszawskiej, od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do granic miasta.

Jednak w związku z brakiem chętnych w przetargach na remont Warszawskiej, Urząd Miasta zdecydował się na zmianę przeznaczenia środków finansowych z tej inwestycji, właśnie na przebudowę ul. Wolanowskiej oraz niebezpiecznego skrzyżowanie ulic Maratońskiej i Dębowej. W sprawie przekazania pieniędzy na tę inwestycję, władze miasta złożyły kilka wniosków, a w związku z brakiem odpowiedzi prezydent Radosław Witkowski i wiceprezydent Mateusz Tyczyński zorganizowali nawet akcję wysyłania petycji do Rady Ministrów. Teraz wszystko wskazuje, że będziemy mieli zwrot w tej sprawie.

W czwartek, w swoim wpisie na Facebooku, radny Dariusz Wójcik, życzył obecnemu ministrowi finansów, Andrzejowi Kosztowniakowi pozytywnej decyzji w sprawie ul. Wolanowskiej. Podążyliśmy tym tropem. Niestety z ministrem nie udało nam się skontaktować. Jak jednak nieoficjalne ustaliliśmy jest coś na rzeczy. Z dobrze poinformowanego źródła dowiedzieliśmy się bowiem, że „minister Kosztowniak rozmawiał o ul. Wolanowskiej z premierem Morawieckim i innym ministrami, i wszystko jest na dobrej drodze”.

Gdyby pieniądze zostały przyznane, miasto jest gotowe do ogłoszenia przetargu. Do sprawy wrócimy.

Komentarze naszych czytelników

 • 1

  2023-12-02 14:37:59

  A co dalej z Warszawską?

 • Iza

  2023-12-03 17:43:39

  Wolanowskat o katastrofa co roku naprawuam zawieszenie w samochodzie to jest tragedia ta ulicą nie da się jeździć. 

 • Pio

  2023-12-04 00:42:22

  Przytycka to samo co Wolanowska masakra

 • E7

  2023-12-04 10:16:23

  swego czasu  dawna E7 czyli przebiegająca przez miasto miała być wyremontowana ze środków krajowych po oddania S7  

 • Maciej

  2023-12-04 12:48:11

  Gdyby nie minister Kosztowniak tony nic nie było 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych