Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Na Michałowie powstanie Radomski Park Rzeczny?

dm, UM Radom 2024-03-29 08:26:00

Utworzenie Radomskiego Parku Rzecznego na terenach położonych wzdłuż Mlecznej, między Michałowem i Józefowem, to jeden z pomysłów na utworzenie w północnej części miasta atrakcyjnych terenów rekreacyjnych.

Miałyby tam powstać m.in. ścieżki piesze i rowerowe, place zabaw, park tuneli i zagadek, mini-boiska, skatepark, pumptruck, pole do mini golfa, wybieg dla psów, łąki kolorów i motyli, strefa wypoczynku, ścieżka przyrodnicza z punktami widokowymi, ponad kilometrowy naturalny tor rowerowy, duży zbiornik wodny i kilka mniejszych oraz błonia ze sceną. Pomysłodawca utworzenia parku radny Rady Miejskiej Piotr Szprendałowicz podkreśla, że koncepcja zagospodarowania tego terenu powstawała przez ostatni rok i wymagała wielu uzgodnień, m.in. z Miejską Pracownią Urbanistyczną i Wodociągami Miejskimi.

– Chcemy zachować walory przyrodnicze tego miejsca, jednocześnie oddając je do dyspozycji mieszkańcom. Możliwość odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu znajdą tu dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy i oczywiście także nasi czworonożni przyjaciele. Planujemy wykorzystać trwającą perspektywę unijną, czyli te ogromne środki, które już wkrótce będą do pozyskania na właśnie takie śmiałe projekty. Na pewno odbędą się szerokie konsultacje społeczne gdzie mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje kolejne propozycje – mówi radny Piotr Szprendałowicz.

Prezydent Radosław Witkowski przypomina, że od wielu lat trwają dyskusje na temat możliwych sposobów zagospodarowania terenów między Michałowem, a Józefowem. Podkreśla, że po wybudowaniu nowego zbiornika wodnego na osiedlu Nad Potokiem oraz po rewitalizacji zalewu na Borkach, teren w północnej części miasta ma szansę stać kolejnym bardzo atrakcyjnym miejscem rekreacji.

– Dolina Mlecznej to naprawdę bardzo urokliwy teren, którego walory warto wykorzystać. Chcielibyśmy ten projekt zrealizować w ciągu najbliższej, pięcioletniej kadencji. Mamy już koncepcję natomiast przed nami cały skomplikowany proces związany z przygotowaniem projektu, zapewnieniem źródeł finansowania czy uporządkowaniem spraw własnościowych gruntów. Ten teren musi służyć mieszkańcom Radomia, musi być odpowiedzią na potrzebę rozwoju infrastruktury i tworzenia stref relaksu – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Teren, na którym ma powstać Radomski park Rzeczny ma powierzchnię 20 hektarów.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych