Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Na Michałowie powstają tanie mieszkania na wynajem

dm, UM Radom 2024-02-16 09:29:01

Na Michałowie trwa budowa bloku z tanimi mieszkaniami na wynajem. Prace doszły już do tzw. poziomu zero i rozpoczęła się budowa pierwszej kondygnacji, gdzie został wmurowany symboliczny kamień węgielny.

– Od kilku lat w ramach programu „Radom dla rodzin” systematycznie zwiększamy liczbę miejsc w przedszkolach i żłobkach. Analizując potrzeby które dziś występują na rynku mieszkalnym, doszliśmy też do wniosku że czas ruszyć z dużym projektem jeśli chodzi o mieszkania komunalne. Dlatego pozyskaliśmy pieniądze z Banku Gospodarstwa Krajowego i do końca 2025 roku ten blok powstanie. Jestem przekonany, że będzie cieszył młodych radomian, których nie stać zakup własnego mieszkania lub na wynajęcie mieszkania na wolnym rynku – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

W 9-kondygnacyjnym bloku, który powstaje na Michałowie, znajdzie się 90 mieszkań o powierzchni od 32 do 63 metrów kwadratowych, z czego ponad połowa to mieszkania trzypokojowe. Powstaną też mieszkania dwupokojowe i kawalerki, a pięć mieszkań na parterze zostanie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jak mówi prezydent Radosław Witkowski, w planach miasta są kolejne tego typu inwestycje.

– Rozwój budownictwa komunalnego to ważny element rozwoju naszego miasta w najbliższej kadencji. Jestem zainteresowany, by w ciągu pięciu najbliższych lat, jeśli zostanę prezydentem Radomia i będę miał tak silne wsparcie moich koalicjantów tworzących Radomski Pakt Samorządowy, powstało 500 mieszkań dla rodzin, które będą chciały swoje dalsze losy związać z Radomiem. Wiem, że w Warszawie mamy przyjaciół i ambasadorów naszych radomskich spraw, a jedną z kluczowych spraw jest właśnie budowa mieszkań – zapowiedział Radosław Witkowski.

Blok, który powstaje u zbiegu ulic Piastowskiej i Łokietka buduje firma Kosonóg Budownictwo z Radomia. Wartość inwestycji to nieco ponad 29 mln złotych. Oddanie budynku do użytku jest planowane na jesień 2025 roku.

Galeria zdjęć

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych