Piątek 1 marca
Antoniego, Radosława, Albina
RADOM aktualna pogoda

Miasto otrzyma pieniądze na przebudowę ul. Wolanowskiej

dm, UM Radom 2023-12-05 14:22:00

Są pieniądze na przebudowę ulicy Wolanowskiej. Po wielu miesiącach oczekiwania, miasto otrzymało z Banku Gospodarstwa Krajowego informację, że wniosek o przesunięcie pieniędzy przyznanych Radomiowi w ramach rządowego programu Polski Ład z ulicy Warszawskiej na Wolanowską został zaakceptowany.

– To nasz wspólny sukces. Chcę podziękować wszystkim radomianom, którzy z pełną  determinacją zaangażowali się w akcję wysyłania petycji do premiera Mateusza Morawieckiego o odblokowanie naszych 76 milionów złotych. To z całą pewnością pomogło przełamać ten ewidentnie polityczny opór rządu – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Miasto oczekuje teraz na promesę finansowania inwestycji, co umożliwi ogłoszenie przetargu na przebudowę ulicy Wolanowskiej: od Kieleckiej do granic miasta. W ramach tego samego zadania miasto zamierza też przebudować niebezpieczne skrzyżowanie ulicy Maratońskiej i Dębowej. W ten sposób zostanie znacznie usprawniony nie tylko ruch lokalny, ale też dojazd do portu lotniczego na Sadkowie.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ma pełną dokumentację niezbędną do realizacji inwestycji. Ulica Wolanowska będzie miała dwa pasy ruchu po 3,5 metra szerokości. Powstaną też pobocza oraz ciągi pieszo-rowerowe. Z kolei skrzyżowanie Maratońskiej i Dębowej ma być poszerzone i będzie zamontowana sygnalizacja świetlna.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych