Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Jest wykonawca remontu ul. Wolanowskiej

dm, UM Radom 2024-04-14 06:02:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na przebudowę ulicy Wolanowskiej oraz skrzyżowania Maratońskiej i Dębowej. Wygrała firma Strabag, której oferta opiewała na nieco ponad 58 mln 330 tys. zł. Zwycięzca będzie miał na wykonanie prac 18 miesięcy od podpisania umowy.

– To historyczna chwila. Inwestycja jest oczekiwana przez mieszkańców od wielu lat i jest to coś, czego nie udało się zrobić żadnemu z moich poprzedników. Przebudujemy zarówno ten wstydliwy wlot do Radomia od strony Łodzi, czyli fragment od NSZZ Solidarność do granicy miasta, jak i miejski odcinek – od Kieleckiej do NSZZ Solidarność. To inwestycja, która usprawni ruch lokalny, ale też ułatwi wjazd do miasta od zachodu i dojazd na lotnisko. W ramach tego samego zadania zostanie też przebudowane skrzyżowanie Maratońskiej i Dębowej, gdzie pojawi się sygnalizacja świetlna. Dzięki temu znacznie poprawi się bezpieczeństwo w tym miejscu – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zgodnie z projektem ulica Wolanowska na całej długości będzie miała dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra. Na odcinku miejskim, po północnej stronie, powstanie chodnik, natomiast po południowej – chodnik i ścieżka rowerowa. Z kolei na odcinku krajowym, po obu stronach drogi powstaną ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 3 metrów. Na całej długości przebudowanej ulicy znajdą się zatoki autobusowe. Zostanie też zamontowane nowe oświetlenie. – To będzie 5 kilometrów zupełnie nowej, bezpiecznej i wygodnej drogi z pełną infrastrukturą dla pieszych, dla rowerzystów, z odwodnieniem i oświetleniem. To tak naprawdę zupełnie nowa jakość życia w tej w tej części miasta. Będziemy rozmawiać jeszcze z przedsiębiorcami, którzy prowadzą w tym rejonie swoje działalności gospodarcze o tym, żeby ten projekt dawał jeszcze lepsze możliwości dla rozwoju ich firm. Z naszej strony jest pełna otwartość na potrzeby lokalnej społeczności. Prace na odcinku krajowym będą prowadzone pod ruchem, natomiast na odcinku miejskim – przy zamkniętym fragmencie Wolanowskiej, ale oczywiście z możliwością dojazdu do posesji – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Na realizację inwestycji miasto pozyskało z Polskiego Ładu 76 mln zł. – Pieniądze, które zaoszczędzimy, będziemy chcieli zostawić w Radomiu, by móc przebudować np. ulicę Idalińską, Sandomierską, Królowej Jadwigi, Równą czy Grójecką. Wkrótce, w ramach dobrej współpracy będę na ten temat rozmawiał z przedstawicielami rządu – zapowiada prezydent Radosław Witkowski.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

 • Marta

  2024-04-12 23:10:35

  Rządzi tyle lat i dopiero teraz chwali się że udało się. Dla mnie to raczej nie udolnośc skoro nie było można wcześniej zdobyć kasy 

 • Hanna

  2024-04-14 10:54:35

  Udało się  bo zmienił się Rząd, poprzedni blokował te pieniądze!!!

 • Andrzej

  2024-04-14 12:25:27

  Wybory moi mili, Wybory. No cóż. Obecny prezydent jest jednym z najgorszych gospodarzy w historii Radomia. 

  Nawierzchnia ulic jest w stanie katastrofalnym. 

  Takich ulic, jak Wolanowska w Radomiu zaczyna przybywać.

 • olo

  2024-04-16 15:12:26

  nie dajcie sie nabrac witkowskiemu  bezrobocie ze 30 % ukrywane

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych