- Na ziemi i w powietrzu zobaczymy prawie wszystkie typy statków powietrznych eksploatowanych w Polskich Siłach Powietrznych. W niedzielę 31 sierpnia br. odbędzie się pożegnalny lot Su-22 „Fitter” po 41-letniej służbie w polskim lotnictwie. Będzie to wydarzenie z efektami na ziemi i w powietrzu, co zapewne zadowoli wielu fanów awiacji – mówi gen. bryg. pilot rez. Sławomir Żakowski, pierwszy zastępca dyrektora Biura Organizacyjnego Air Show Radom 2025.
W sumie na radomskim niebie zaprezentuje się ponad stu wojskowych i cywilnych pilotów na samolotach odrzutowych, bojowych, transportowych, sportowych czy historycznych oraz kilkudziesięciu spadochroniarzy z 18 państw. - Będzie bardzo głośno. Ryk silników w połączeniu z kunsztem pilotażu podczas wykonywania figur akrobatycznych w powietrzu, użyciem środków pirotechnicznych stworzy niepowtarzalny spektakl na niebie, którego nigdzie indziej nie zobaczymy - zapowiadają organizatorzy.
Celem pokazów lotniczych jest promocja polskich sił powietrznych, całego lotnictwa, ale też Polskich Sił Zbrojnych. Dlatego na wystawie statycznej, na ziemi, będą prezentowane nie tylko statki powietrzne. Zobaczyć będzie można najnowocześniejszy sprzęt i uzbrojenie wojsk lądowych oraz specjalnych z Polskich Sił Zbrojnych jak również państw NATO.
Dodatkowo, podczas pokazów będą działały strefy tematyczne, m.in. związana z 100. rocznicą powstania Szkoły Orląt, której organizatorem jest Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Warto tu podkreślić, że Air Show Radom odbędzie się w 100-lecie utworzenia Szkoły Orląt, której absolwentami byli wybitni polscy lotnicy, jak gen. bryg. pil. Witold Urbanowicz, gen. bryg. pil. Stanisław Skalski, kpt. pil. Eugeniusz Horbaczewski czy gen. bryg. pil. kosmonauta Mirosław Hermaszewski.
Rozpoczął się już proces akredytacji dla dziennikarzy. Przyjmowanie wniosków o przyznanie akredytacji dziennikarskiej potrwa do 20 lipca (niedziela) br. Formularze akredytacyjne są dostępne na stronie: https://airshowradom.pl/wspolpraca/media/