Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Przetarg na dokończenie budowy stadionu przy ul. Struga

dm, UM Radom 2024-02-13 14:25:01

Rozpoczęła się procedura przetargowa mająca wyłonić wykonawcę budowy trybuny wschodniej i zachodniej stadionu Radomiaka przy ul. Struga 63. Ogłoszenie zostało już wysłane do publikacji w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej, a za kilka dni pojawi się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu. 

– Zakończyliśmy etap weryfikacji dokumentów i opracowywania warunków zamówienia. Dziś mówimy: czas start! W planie mamy kompleksowe wykonanie dwóch nowych trybun wraz z ich zadaszeniem oraz niezbędnym wyposażeniem i zapleczem sanitarno-usługowym, zlokalizowanym pod trybunami. Wykonawca będzie miał na realizację zadania 21 miesięcy od dnia podpisania umowy. Poza tym, że liczę na szybkie dokończenie stadionu, to klubowi życzę na przyszłość dobrych wyników sportowych – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Inwestycja będzie realizowana przez Urząd Miejski. Miasto otrzymało na ten cel 30 mln zł dofinansowania z programu Polski Ład. Obie trybuny będą budowane jednocześnie. Wykonawca ma prowadzić prace w taki sposób, by w trakcie realizacji inwestycji, mecze na stadionie przy ul. Struga mogły być rozgrywane bez zakłóceń.

– Czuję ogromną radość i satysfakcję, że wszystko się udało, bo przecież było wiele głosów powątpiewania. Bardzo się cieszę, że jest tu ogromne zrozumienie dla tego, w jaki sposób działa Radomiak, i że budowa nie będzie przeszkadzała w rozgrywkach. Jestem spokojny, że inwestycja realizowana przez Urząd Miejski będzie przebiegała bardzo sprawnie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten stadion już będzie kompletny i będzie wyglądał jak prawdziwa perełka. Mam nadzieję, że nasze wyniki sportowe będą adekwatne do tego, jaki wygląd będzie miał nasz nowy stadion – mówił na konferencji prasowej prezes Radomiaka Sławomir Stempniewski.

Na nowych trybunach zostanie zamontowanych ponad 5600 krzesełek. – Na tym etapie nie planujemy wykonania elewacji. Dofinansowanie z Polskiego Ładu, które otrzymaliśmy dotyczy wyłącznie trybuny wschodniej i zachodniej, a nie chcemy robić elewacji tylko na części obiektu, bez trybuny południowej i północnej. To oczywiście przed nami, ale nie w ramach tego finansowania, które dzisiaj mamy – wyjaśnił wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Nowe trybuny będą wyposażone w oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. Pod trybunami zostaną zlokalizowane sanitariaty.

Galeria zdjęć

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych