Niedziela 3 grudnia
Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
RADOM aktualna pogoda

Trzy nowe ambulanse dla radomskiego pogotowia

dm, UM Radom 2021-06-17 16:01:00

O trzy nowe ambulanse wzbogaciła się Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego. Zostały one zakupione przy udziale funduszy unijnych, w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia oraz przy wsparciu z budżetu miasta.

- Nowe ambulanse pojawiają się u nas w bardzo dobrym momencie. Mamy już samochody, których wiek przekroczył 13 lat, mające przebieg ponad pół miliona kilometrów. Dzięki naszej dbałości wciąż są one sprawne, ale ich awaryjność z każdym miesiącem była coraz większa. Dzięki temu zakupowi najbardziej wysłużone pojazdy będą mogły zostać wycofane z eksploatacji - mówi dyrektor RSPR Piotr Kowalski.

Nowe ambulanse posiadają niezbędne wyposażenie, w tym urządzenia do masażu serca. Mają także nowoczesne systemy załadunku noszy, co znacznie ułatwia pracę ratownikom.

- Cały czas dbamy o to, by pogotowie ratunkowe dysponowało nowoczesnym sprzętem ratującym życie. W ciągu ostatnich dwóch lat pogotowie wzbogaciło się o sześć nowych karetek. Teraz mamy trzy kolejne. Czas pandemii pokazał jak bardzo jest to ważne, by móc szybko docierać do chorych, potrzebujących natychmiastowej pomocy. Oczywiście trzeba też pamiętać, że sprzęt to nie wszystko. Serdecznie dziękuję za ogromne zaangażowanie wszystkim ratownikom medycznym, lekarzom, pielęgniarkom, którzy na co dzień niosą pomoc potrzebującym - mówił przekazując kluczyki do nowych ambulansów wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

W ramach projektu, oprócz trzech nowych ambulansów, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego kupiła także tysiąc kombinezonów, środki do dezynfekcji oraz specjalistyczną bramkę do dekontaminacji.

Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł ponad 1,9 mln złotych, z czego prawie 1,6 mln pochodziło z funduszy unijnych, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2021.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych