Piątek 30 września
Honoriusza, Wery, Hieronima
RADOM aktualna pogoda

REVolution Dance w X LO [WIDEO]

dm 2019-12-09 10:30:00

X LO z oddziałami integracyjnymi im. St. Konarskiego w Radomiu, gościło niezwykłą grupę taneczną z USA - REVolution Dance. Organizatorem tego wydarzenia była Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie, a akcji patronował American Corner Radom.

Wśród tancerzy są osoby pełnosprawne i niepełnosprawne. Formacja REVolution Dance odwiedza różne szkoły, fundacje, ośrodki rehabilitacyjne na całym świecie. Artyści ze Stanów Zjednoczonych promują różnorodność w sztuce, a przede wszystkim integrację osób niepełnosprawnych.

Grupa odwiedziła już m.in. Chiny, Rosję, Izrael i mnóstwo ośrodków w USA. W Polsce gościli w Warszawie, Krakowie. W Radomiu artyści przeprowadzili warsztaty dla Uczniów Stowarzyszenia Budujemy Przystań, a następnie przybyli do X LO.

Dyrektor Wiktor Karoń powitał gości - jak nakazuje polska tradycja - chlebem i solą, co spotkało się z ogromnym wzruszeniem Pracowników Ambasady i Tancerzy. - Wszyscy zostali obdarowani drobnymi prezentami promującymi Radom, pozyskanymi z Urzędu Miasta. Nasi uczniowie bardzo odpowiedzialnie zaangażowali się w warsztaty. Wszyscy pokazali, że taniec jest najlepszą formą komunikacji niewerbalnej, co można było zauważyć, podczas spotkania. Można śmiało stwierdzić, że warsztaty taneczne otworzyły drzwi do zrozumienia, równości i wzajemnego poszanowania osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych - mówi nauczycielka Monika Witkowska.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych