Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Radosław Witkowski z poparciem szerokiej koalicji

cir 2024-01-31 15:07:00

Radomski Pakt Samorządowy Radosława Witkowskiego podpisali dziś przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 Szymona Hołowni, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Nowej Lewicy i Stowarzyszenia Bezpartyjni Radomianie. - Łączymy siły przed wyborami samorządowymi. Wystawimy wspólnych kandydatów do Rady Miejskiej, natomiast ja będę kandydatem tych ugrupowań na trzecią kadencję na stanowisku prezydenta - poinformował w imieniu koalicjantów, Radosław Witkowski.

- Razem chcemy wykorzystać tę historyczną szansę dla naszego miasta, jaką niewątpliwie jest dobra współpraca z polskim rządem, a w efekcie pozyskanie dla Radomia pieniędzy, w tym oczywiście funduszy unijnych, na rozwój miasta - mówił Radosław Witkowski.

Prezydent dodał, że "połączenie demokratycznych sił i skupienie się na tym co łączy, a nie dzieli, dało efekt w postaci „Koalicji 15 października”. - Teraz przed nami wybory samorządowe. Wierzę, że już niedługo w Radomiu będziemy mogli z dumą mówić o zwycięstwie „Koalicji 7 kwietnia” - podsumował prezydent Radomia.

- To ważne wybory, lokalne. Wierzę, że to będzie dobry czas dla Polski, dla samorządów, ale także dla naszego miasta - powiedziała Marta Michalska-Wilk, przewodnicząca PO w Radomiu.

Cezary Brymora, przewodniczący Polski 2050 w Radomiu skomentował: - Czy my się różnimy? Oczywiście, inaczej bylibyśmy w jednym ugrupowaniu. Różni nas jednak to od tego, co było do tej pory, że chcemy rozmawiać i współpracować. Razem możemy wypracować dla Radomia i jego mieszkańców najlepsze rozwiązania.

- Tylko pójście w silnej grupie, która skupia przedstawicieli różnych środowisk potrafiących się ze sobą dogadać, daje nadzieje, że będzie można normalnie rządzić naszym miastem - mówił Kazimierz Woźniak z Bezpartyjnych Radomian.

- Wierzę w zwycięstwo i dobrą współpracę, tak jak jest to obecnie na linii samorząd - rząd, więc mam nadzieję, że będzie to także na linii samorząd - rząd, czego od lat tu nie było - powiedział Patryk Fajdek z Lewicy.

Z kolei Adam Duszyk z PSL dodał: - Chcemy wreszcie, aby władza samorządowa dogadywała się z władzą krajową. Mamy dość różnych ugrupowań sprawujących władzę.

Materiał wideo z konferencji

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych