Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Poseł Fogiel sekretarzem PiS ds. międzynarodowych

dm, rp.pl 2021-07-15 15:57:00

Na posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS poseł z Radomia - Radosław Fogiel został wybrany sekretarzem ds. międzynarodowych.

Skład Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości został niedawno wybrany przez Radę Polityczną partii. W środę Komitet w nowym składzie po raz pierwszy zebrał się w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. - Trwające ok. 2,5 godziny posiedzenie było poświęcone przede wszystkim sprawom proceduralnym - przekazał "Rzeczpospolitej" wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, dodając, że z uwagi na początek kadencji konieczne było dokonanie wyboru osób do pełnienia funkcji statutowych.

Przyjęty został (ten sam, co poprzednio) regulamin, wybrano sekretarza - został nim Piotr Milowański. Radosław Fogiel powiedział, że wybrano reprezentację finansową, czyli osoby uprawnione do reprezentowania PiS w kwestiach majątkowych. Podobnie jak poprzednio, wybrani to prezes PiS Jarosław Kaczyński, skarbnik partii Teresa Szubert, europoseł Joachim Brudziński oraz poseł Henryk Kowalczyk.

Stanowisko rzecznika dyscyplinarnego utrzymał Karol Karski, jego zastępcami zostali poseł Leonard Krasulski i senator Maria Koc. Rzeczniczką PiS pozostała Anita Czerwińska, wicerzecznikiem - Radosław Fogiel. Na nowo utworzoną funkcję - sekretarza ds. międzynarodowych - powołany został Fogiel, który w styczniu stanął na czele biura PiS ds. międzynarodowych. W rozmowie z "Rz" Fogiel powiedział, że będzie się zajmował tym samym, co dotychczas, a zmiana ma naturę techniczną.- Biuro pozostaje - zadeklarował dodając, że jako sekretarz będzie zajmował się kontaktami na poziomie międzynarodowym m.in. z partiami z frakcji, do której w europarlamencie należy Prawo i Sprawiedliwość.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych