Środa 14 maja
Bonifacego, Macieja, Dobiesława

Bezpłatny Internet dla mieszkańców Radomia zagrożonych wykluczeniem cyfrowym: wkrótce szkolenia

kk, Ryszarda Kitowska (UM) 2013-07-08 10:44:00

Wkrótce ruszą szkolenia dla uczestników projektu Bezpłatny Internet dla mieszkańców Radomia zagrożonych wykluczeniem cyfrowym. Prezydent Andrzej Kosztowniak właśnie podpisał umowę na ich przygotowanie, zorganizowanie i przeprowadzenie.

W ramach tego zamówienia przeszkolonych zostanie 1457 uczestników reprezentujących gospodarstwa domowe zakwalifikowane do udziału w projekcie.

- Uczestnicy zakwalifikowani do grupy II „Otrzymanie przyłącza do Internetu”, tj. grupa 1000 osób, zostaną przeszkoleni w trakcie jednodniowego szkolenia trwającego ok. 4 godzin z zakresu podstaw obsługi przekazanych urządzeń, Internetu, poczty elektronicznej, zasad funkcjonowania usługi wsparcia technicznego oraz warunków serwisowania - informuje Ryszrada Kitowska z Urzędu Miejskiego w Radomiu.

- Pozostała grupa 457 uczestników to osoby zakwalifikowane do grupy I „Otrzymanie przyłącza do Internetu wraz z komputerem”. Zakres tematyczny szkolenia dla tej grupy zostanie rozszerzony o podstawy obsługi komputera i podstawowego oprogramowania. Szkolenie ma na celu przygotować uczestników do obsługi komputerów, które wkrótce będą przekazywane gospodarstwom domowym wraz z łączem internetowym przez firmę budującą obecnie sieć bezprzewodową. Osoby z tej grupy powinny spodziewać się uczestnictwa w 5-6 dniowych spotkaniach, trwających w sumie ok. 30 godzin - dodaje Ryszarda Kitowska.

Szkolenia, ze względu na dużą ilość objętych nimi osób, potrwają kilka miesięcy.

Firma, która wygrała przetarg – Softronic Sp. z o.o. z Warszawy – w ciągu najbliższych tygodni będzie kontaktowała się z uczestnikami projektu w celu umówienia terminu i zaproszenia na szkolenie.

Warunkiem otrzymania sprzętu komputerowego będzie odbycie przez uczestnika projektu zaplanowanych szkoleń.

W magistracie przygotowywane jest aktualnie postępowanie na zakup sprzętu komputerowego (będącego specjalistycznymi stanowiskami dla osób niepełnosprawnych) oraz szkolenia dla 43 niepełnosprawnych uczestników, którzy w procesie naboru zgłosili potrzebę posiadania odpowiedniego sprzętu lub oprogramowania umożliwiającego posługiwanie się komputerem ze względu na ich niepełnosprawność – chodzi głównie o sprzęt dla osób niewidzących, słabowidzących oraz z porażeniami kończynowymi.

Termin zakończenia projektu to 31 października  2015r. Wartość projektu: 10 149 100 zł. Projekt w całości finansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap