Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Będą kolejne zmiany na osiedlu XV-lecia

dm 2021-06-30 15:20:00

Rozstrzygnięty został przetarg na zagospodarowanie terenów zielonych na skwerze pomiędzy ulicami Bema, Jasińskiego i Sowińskiego. Wygrała firma Novum ze Szczytna, której oferta opiewała na nieco ponad 1,57 mln złotych.

Na skwerze powstanie m.in. siłownia zewnętrzna, plac zabaw o nawierzchni poliuretanowej, a także strefa aktywnego seniora i strefa rekreacji ze stołem do gry w tenisa i stołem do szachów. Powstaną też nowe ciągi pieszo-jezdne oraz pojawią się elementy małej architektury. Cały skwer zyska nowe oświetlenie oraz nowe nasadzenia drzew i krzewów, a także łąki kwietnej.

Zwycięzca przetargu na wykonanie wszystkich prac będzie miał 4 miesiące. - Przypomnę że na początku maja zakończyła się rozbudowa odcinków ulic Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. Powstały tam nie tylko nowe jezdnie i chodniki, ale również kanalizacja, oświetlenie i miejsca parkingowe - mówi prezydent Radomia, Radosław Witkowski.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych