Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Przebudowa sali koncertowej ROK z ministerialnym wsparciem?

dm, UM Radom 2024-04-16 13:35:00

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce uczestniczyć w przebudowie sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Szef resortu Bartłomiej Sienkiewicz zadeklarował podczas wizyty w Radomiu, że ministerstwo włączy się w starania o pieniądze na ten cel.

– Będziemy razem szukać środków, nie tylko w budżecie ministerstwa, ale także w programach unijnych. Chcę zwrócić uwagę, że długo byliśmy odcięci od funduszy europejskich. Teraz swoboda w poszukiwaniu pieniędzy na inwestycje jest znacznie większa. Myślę, że to zadanie powinno się znaleźć w planach ministerstwa już w 2025 roku – powiedział minister Sienkiewicz. Zadeklarował jednocześnie, że Radom ma w Warszawie życzliwych i oddanych przyjaciół, dzięki czemu to co na razie jest wizualizacją, ma szansę stać się rzeczywistością. – Moim marzeniem jest to, aby wielka kultura nie powstawała tylko w Warszawie, Krakowie, Gdańsku czy Poznaniu. Nie ma żadnego powodu – i ambicje prezydenta Witkowskiego są tego najlepszym dowodem – aby wielka kultura nie mogła powstawać także w Radomiu. To jest tylko kwestia mądrych inwestycji, przemyślanego projektu i konsekwencji – dodał Bartłomiej Sienkiewicz.

Przypomnijmy, że zgodnie z opracowanym projektem, sala koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej ma przejść gruntowny remont. Projekt zakłada wymianę wszystkich instalacji oraz przebudowę, sceny, widowni i zaplecza. Sala ma spełniać standardy sali filharmonicznej. – To dla radomskiej kultury niezwykle ważna inwestycja. Mam nadzieję, że dobra współpraca z rządem, na którą tak mocno postawiłem, przyniesie oczekiwane rezultaty zarówno jeśli chodzi o przebudowę sali ROK, która zajmuje ważne miejsce wśród „25 spraw Radosława Witkowskiego”, jak i w odniesieniu do szeregu innych projektów kulturalnych. Między innymi rozmawialiśmy z panem ministrem o naszych planach tworzenia Parku Kulturowego na Piotrówce – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Szacunkowa wartość przebudowy sali ROK to około 35 mln zł.

Podczas wizyty w Radomiu minister Bartłomiej Sienkiewicz spotkał się także z dyrektorami działających w mieście placówek kultury.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych