Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Poza kadrem. Prelekcja i pokaz filmu w Resursie

dm 2021-11-15 12:29:00

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu „Poza Kadrem”.

W najbliższy czwartek, 18 listopada o godz. 18.00, odbędzie się prelekcja poświęcona twórczości Stanisława Lema oraz pokaz filmu „Kongres” na podstawie prozy polskiego mistrza science fiction.

Gościem wydarzenia będzie Kamil Śmiałkowski - badacz kultury popularnej, publicysta, krytyk, znany na Facebooku jako "Człowiek z popkultury". Prowadził redakcje „Nowej Fantastyki”, „Misia”, „Chichotu”, „naEKRANIE”. Jest autorem leksykonów poświęconych Bondom i wampirom.

Kamil Śmiałkowski opowie o adaptacjach prozy Stanisława Lema. - Twórczość Stanisława Lema nie jest łatwa do zekranizowania. Co nie znaczy, że nie kusi filmowców. Efekty tych pokus to fascynujący temat do opowieści – twierdzi prelegent.

Po spotkaniu odbędzie się projekcja filmu„Kongres” w reżyserii Ariego Folmana. Produkcja sanowi próbę luźnej adaptacji „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema. Popularna aktorka Robin Wright dzięki najnowocześniejszej technologii poddaje się „skanowaniu”. W rezultacie jej cyfrowa kopia będzie mogła wcielać się w najróżniejsze role. Jednak decyzja bohaterki okazuje się początkiem jej podróży przez świat przyszłości, w którym potężne studia filmowe i koncerny farmaceutyczne oferują totalne formy rozrywki, manipulując ludzką świadomością.

„Poza Kadrem” to nowy filmowy cykl Resursy Obywatelskiej dedykowany wszystkim wielbicielom kina. W każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00 odbywać się będą projekcje starannie wyselekcjonowanych filmów. W repertuarze znajdą się produkcje zróżnicowane gatunkowo: od klasyki i dzieł najważniejszych twórców, przez współczesne kino gatunkowe, po filmy dokumentalne i propozycje festiwalowe. Chcemy nie tylko pokazywać filmy, ale także o nich opowiadać i rozmawiać. Pragniemy wspólnie z widzami odkrywać przeróżne aspekty niezwykle barwnego świata kinematografii. Dlatego przed każdym seansem będą się odbywać spotkania z zaproszonymi gośćmi: twórcami, wykładowcami, dziennikarzami, blogerami oraz tymi, którzy pracują w branży filmowej.

Inauguracja cyklu miała miejsce w październiku. Podczas wydarzenia przedstawiciele radomskiej branży kinowej, rozmawiali o sytuacji kin w dobie pandemii. Bilety na spotkania filmowe „Poza Kadrem” kosztują 10 zł. Wejściówki są dostępne w kasie Resursy Obywatelskiej oraz online na platformie biletyna.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych