Niedziela 4 czerwca
Franciszka, Karola, Go¶cimiła
RADOM aktualna pogoda

Sukcesy Orkiestry Grandioso na Olimpiadzie muzycznej w Holandii

dm 2022-08-02 16:35:00

Świetne wyniki osiągnęła Orkiestra Grandioso Radom podczas Światowego Konkursu Muzycznego (World Music Contest) w holenderskim Kerkrade.

Orkiestra Grandioso Radom pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego zdobyła na największym konkursie orkiestr na świecie następujące nagrody:

  • Parada Marszowa (w najwyższej kategorii Championship Division) - 87,5 pkt. /100 - 4 miejsce i złoty medal
  • Show - Musztra Paradna - World Division - 84,92 pkt./100 - 4 miejsce i złoty medal
  • Koncert - Dywizja 2 Koncertowa - 77 pkt. /100 - 9 miejsce i srebrny medal

- To bardzo duży sukces, na Olimpiadzie w Kerkrade uczestniczyliśmy ostatnio 5 lat temu (została przesunięta ze względu na pandemię, odbywa się normalnie co 4 lata) i dzisiejsze wyniki są dużo lepsze. Szczególnie w Paradzie Marszowej zdobyliśmy 23 punkty więcej niż wtedy. Poprawiliśmy także wynik Show o 15 punktów, a koncert o 2 punkty. W koncercie należy wspomnieć iż za wybrany przez nas repertuar otrzymaliśmy aż 79,5 pkt. Wyniki są ponadto lepsze niż 4 tygodnie temu na Mistrzostwach Europy. Wszystko to zostało okupione bardzo dużym zaangażowaniem młodzieży i rodziców. Próby do ostatnich festiwali trwały już od początku roku, ale najintensywniejszy okres przed olimpiadą pracowaliśmy po 8 godzin dziennie - mówi Dariusz Krajewski.

Światowy Konkurs Muzyczny w Kerkrade (World Music Contest) trwał cały lipiec, gdzie konkurencje były rozgrywane w każdy weekend. W Olimpiadzie wzięło udział ponad 200 orkiestr z całego świata (około 20.000 muzyków). WMC to konkurs na który zjeżdżają orkiestry zawodowe - prowadzone przez miasta, ministerstwa, a czasem reprezentacje państw. Orkiestry amatorskie to przede wszystkim zespoły z dużym doświadczeniem muzycznym, gdzie średnia wieku zaczyna się od 25 lat. Tym bardziej warto docenić sukces dzieci i młodzieży z Grandioso.

Komentarze naszych czytelników

  • Aga be

    2022-08-02 14:37:49

    Super ! Wielkie gratulacje !!!

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych