Środa 4 października
Rozalii, Franciszka, Edwina
RADOM aktualna pogoda

Kulturalny weekend w Amfiteatrze

dm, MOK "Amfiteatr" 2023-09-05 14:33:00

Zapowiada się emocjonujący weekend! We wrześniu wracamy z tradycyjną rozkładówką i co najlepsze w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę odpalamy 4 wydarzenia! W piątek wieczorem fascynujące spotkanie z Marciem Kydryńskim, by w sobotę przeżyć emocje podczas kina familijnego oraz spotkać się z instruktorami zajęć przy Daszyńskiego 5. W niedzielę dla wszystkich miłośników jazdy na deskorolce rasowe zawody! Jest na co ostrzyć apetyty, ponieważ wydarzenia są darmowe - mówi Patryk Wikaliński p.o. Kierownika, dział komunikacji MOK "Amfiteatr".

08.09 | 19:00
Spotkanie literackie z Marcinem Kydryńskim wokół książki o Kubie

Rozmowa z Marcinem Kydryńskim będzie dotyczyła jego najnowszej książki „Milagro”, poświęconej Kubie. Spotkanie poprowadzi Paweł Błach.

“Chciałem zatrzymać we wdzięcznej pamięci siłę zderzenia z urodą wyspy, jej mieszkańców, kultury, pejzażu. Dwadzieścia jeden dni, które nie powtórzą się nigdy. Tak patrzyłem wtedy na Kubę zakochanym wzrokiem, tak myślałem o niej, o sobie, o świecie. Cierpliwy czytelnik spojrzy na chwilę moimi oczami, zamieszka w mojej głowie. Być może nawet na moment wpół świadomie stanie się mną. Z tego doznania na szczęście otrząśnie się z ulgą niczym po gwałtownej ulewie” – pisze Kydryński o najnowszej książce.

Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali.

Przez 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od czerwca 2020 prowadzi autorską audycję „Pora Siesty” w Radiu Nowy Świat. Od 1992 roku podróżuje po Afryce.  Publikował m.in. w „National Geographic”. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w „Vivie” i w „Kontynentach”. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.

Uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.

ul. Parkowa 1

WSTĘP WOLNY.


09.09 | 10:00-14:00
Tydzień otwarty – początek zapisów na zajęcia

Nowy rok szkolny to także początek sezonu artystycznego. Amfiteatr wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zadbał o bardzo szeroką i ciekawą paletę zajęć w placówce przy ul. Daszyńskiego 5. Od 4 do 9 września potrwa tydzień otwarty i jednocześnie nabór na zajęcia. Jeśli nie możecie być z nami to nic straconego! Symultanicznie będzie trwał nabór online.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapisy odbywają się przez portal: www.strafazajec.pl. Wybrać należy miasto Radom lub użyć zalinkowanej strony. Wówczas możemy zapoznać się z pełną ofertą zajęć w sezonie 2023/2024. Różnorodnych propozycji jest około pięćdziesiąt, więc zarówno młodsi, jak i starsi znajdą coś odpowiedniego dla siebie.

Dla tych, którzy preferują spotkania na żywo, proponujemy – Tydzień Otwarty. Jest on okazją do spotkania rodziców z instruktorami, zaś pracownicy administracyjni pomagają przejść przez proces założenia konta na portalu www.strefazajec.pl. Tradycyjnie spotykamy się w budynku Amfiteatru przy ul. Daszyńskiego 5. Sprawdzimy także technologiczne możliwości w Pracowni Nowych Mediów zlokalizowaną na poziomie -1. Szczególowy harmonogram dostępny na naszej stronie internetowej.

WSTĘP WOLNY.

ul. Daszyńskiego 5

09.09 | 19:00
Kino letnie na osiedlu IDEA

Amfiteatr oraz Unidevelopment S.A. zapraszają na plenerowy pokaz filmu na osiedlu IDEA.

W letni, wrześniowy wieczór zaprezentowany zostanie film “Lena i Śnieżek”. Zawiera on w sobie elementy kina familijnego, przygodowego oraz komedii, jest więc idealną propozycją, żeby obejrzeć go całą rodziną.

„Lena i Śnieżek” to niezwykle ciepła opowieść o nieśmiałej nastolatce i przygarniętym przez nią lwiątku. Czy wielka przyjaźń pomoże im stawić czoła zagrożeniom ze strony przemytników zwierząt oraz szkolnych chuliganów? Odpowiedź rozbawi i zachwyci wszystkich widzów. Udział w seansie stwarza również okazję do porozmawiania o zaufaniu w rodzinie i o ochronie dzikich zwierząt. Podczas wieczoru serwowany będzie popcorn.

WSTĘP WOLNY

ul. Listopadowa 19

10.09 | 11:00
Ra(n)dom Skate Contest

RAnDOM Skate Contest to pierwsze od lat w Radomiu zawody deskorolkowe. Zostaną przeprowadzone na terenie skateparku Obozisko. Nie będzie to zwyczajny konkurs sportowy wypełniony rywalizacją – ma on na celu przede wszystkim pokazać, jak zwykła deska na czterech kółkach potrafi stać się pasją i stylem życia. Wydarzenie adresowane do  lokalnych skaterów oraz pasjonatów z innych miast.

O godzinie 11:00 startują zapisy oraz rozgrzewki, o 12:00 odbędzie się pierwsza konkurencja. Uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas Jam Session, w której wykonają swoje przejazdy po skateparku, oraz Best Trick, gdzie będą liczyły się ich najefektowniejsze ewolucje. Najlepszym zostaną przyznane nagrody. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Sportowe Team Apostrov oraz Amfiteatr.

WSTĘP WOLNY.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych