Piątek 26 czerwca
Jana, Pawła, Miromira

Znika stary parking w pobliżu szpitala - nowy plac postojowy będzie większy

cir, MZDIK 2026-03-24 09:15:00

Już ponad połowa nawierzchni dotychczasowego parkingu pomiędzy ulicami Bernardyńską, Tochtermana i Lekarską została rozebrana. Niebawem stare bloczki betonowe znikną również z pozostałej części. W tym miejscu powstanie nowy parking. Będzie większy - liczba miejsc zwiększy się z około 70-80 do prawie 200.
 

Rozbiórka parkingu przy ul. Bernardyńskiej

autor: MZDiK

Na ul. Bernardyńskiej pojawi się nowa nawierzchnia jezdni, powstaną też chodniki i zjazdy z kostki betonowej. Wybudowana będzie także kanalizacja deszczowa, pojawi się oświetlenie uliczne. Zwieńczeniem robót będzie wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, a także zagospodarowanie zieleni. 

Zgodnie z umową, prace mają zakończyć się w październiku br. Ich koszt to 2 mln 815 tys. 958 zł. Warto przypomnieć, że na realizację rozbudowy ul. Bernardyńskiej wraz z parkingiem miasto otrzymało dwa miliony złotych dofinansowania z programu "Mazowsze dla równomiernego rozwoju" z budżetu samorządu województwa mazowieckiego.  

- Na razie parking jest planowany jako ogólnodostępny. Decyzja, o rozszerzeniu Płatnej Strefy Parkingowej zależy od Rady Miejskiej - powiedziała wiceprezydent Radomia, Katarzyna Kalinowska

Komentarze naszych czytelników

  • Maserak

    2026-03-24 09:25:17

    Na potańcówkę z radną Wilk wystarczy

  • BEZMYŚLNOŚĆ

    2026-03-24 10:35:12

    Czemu ten parking nie będzie  dwupoziomowy z częścią podziemną i przy okazji schronem dla mieszkańców? W Kielcach tak właśnie planują.

  • Radomianka

    2026-03-24 10:48:54

    Czy umowa z APCOA już podpisana? 

  • mi(RR)co

    2026-03-24 12:31:05

    Parking będzie ogólnodostępny do czasu oddania go do użytku. Po tym fakcie będziemy płacić. Taka jest prawda.

  • Kiki

    2026-03-24 13:05:36

    No na pewno będzie płatny. 

  • Parkingowy

    2026-03-24 13:59:19

    Za darmo to można tylko w ryj od Nawrockiego dostać 

  • Byłoby blisko

    2026-03-24 14:02:00

    Schron schronisko z PiS u  mogli zbudować pod lotniskiem 

  • Będzie daleko

    2026-03-24 14:21:09

    Kretynku z KO, dzięki wam Polska zbankrutuje.

  • Czerwony krzyż

    2026-03-24 14:30:34

    Orban z Nawrockim dwa kochanki.  Szpitali i okolic się nie bombarduje. Chyba że jest się zbrodniarzem wojennym jak Putin czy Trump.  Tylko że Orban z Nawrockim tym dwóm zbrodniarzom kibicują.  PiS już dawno jest bankrutem na własne życzenie. 

  • Cynik

    2026-03-24 16:02:36

    Czy na placu przed szpitalem stanie pomnik ZOMO-wca?

  • Zawał

    2026-03-24 16:48:39

    Tylko u Carycy. Głowa siwieje dupa szaleje. 

  • Betka

    2026-03-25 03:51:24

    Ludzie  po tych komentarzach co widzę to naprawdę  jestescie bardzo ograniczeni

  • Cynik

    2026-03-25 06:52:25

    Betka, zluzuj zbroję.

  • Warchol for ever

    2026-03-25 11:26:28

    Parking 2 lub 3 poziomowy must have

  • Aaaa

    2026-03-25 13:42:26

    Cała prawda o Koalicji Obywatelskiej bandzie Tuska i Witkowskiego przyjaciele pedofilow i zoofilów 

  • PO-PedofileZoofile

    2026-03-25 13:44:18

    Witkowski powinien zatrudnić pedofila i zoofila to by szybciej pracę szły mają w swojej formacji pełno takich zwyrodnialcow

Dodaj komentarz

Nie przegap