Środa 10 czerwca
Bogumiła, Małgorzaty, Edgara

Osiem boisk ma być wyremontowanych na nowy rok szkolny. Sprawdź, czy Twoje jest na liście

cir, UM Radom 2026-04-14 19:41:00

Wkrótce rozpocznie się kolejny etap modernizacji wszystkich przyszkolnych boisk. W zeszłym roku zostały wyremontowane piłkarskie orliki oraz zamontowano nowe oświetlenie. Teraz prace będą prowadzone na boiskach wielofunkcyjnych. 
 

Kompleks boisk przy "Chałubińskim"

W planie na ten rok jest ułożenie nowej, poliuretanowej nawierzchni oraz wymiana elementów wyposażenia boisk przy ośmiu szkołach: PSP nr 5 przy ul. Sowińskiego, PSP nr 15 przy ul. Kieleckiej, PSP nr 21 przy ul. Trojańskiej, PSP nr 27 przy ul. Sadkowskiej, PSP nr 30 przy ul. Piastowskiej, a także w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ul. Gagarina, w IV LO im. T. Chałubińskiego oraz VII LO im. K.K. Baczyńskiego. Dodatkowo w szkole przy ul. Kieleckiej planowany jest remont zaplecza sportowego.

Przetargi na wykonanie prac zostały już rozstrzygnięte. Łączna ich wartość wyniesie ponad 2,2 mln zł. Na realizację inwestycji miasto pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wybrane w przetargach firmy będą miały na wykonanie prac 4 miesiące od dnia podpisania umowy, tak aby boiska były gotowe na nowy rok szkolny.

Przypomnijmy, że obecnie przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Wierzbickiej powstaje także zupełnie nowy, największy w mieście Orlik.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap