Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Akcja DKMS w IV LO w Radomiu

dm 2024-03-29 12:33:00

IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. dra Tytusa Chałubińskiego po raz kolejny przeprowadziło akcję rejestracyjną potencjalnych dawców komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego organizowaną we współpracy z międzynarodowym centrum dawców szpiku kostnego typu non-profit (dkms.pl).

Chcieliśmy powitać wiosnę w szczególny sposób. W tym roku podkreślamy, że WIOSNA TO NADZIEJA I ŻYCIE – mówi dyrektor szkoły Ewa Kościelniak – Walewska. –Nie bądźmy obojętni! Każdy z nas może uratować istnienie ludzkie!

W Polsce wiele osób dowiaduje się, że ma białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie komórek macierzystych z krwi lub szpiku od osoby niespokrewnionej. Wielu pacjentów nie może znaleźć swojego genetycznego bliźniaka, dlatego tak ważne jest, aby do grona potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych dołączały nowe osoby, gotowe do podzielenia się cząstką siebie. Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i posiadający wagę w normie.

Do wtorku,  26 marca 2024 roku, w godzinach 8.00-14.00,­ w siedzibie szkoły przy ulicy Mariackiej 25 kontynuowana była akcja rejestracyjna potencjalnych dawców, którzy własnoręcznie robili wymaz z wewnętrznej strony policzka.

W rejestracji wzięli udział Chałubińszczacy – byli i obecni, nauczyciele, rodzice, sportowcy i wszyscy zainteresowani - mówi koordynatorka akcji p. Agnieszka Kozakiewicz.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych