Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Wazon - więcej niż pojemnik na kwiaty

Artykuł sponsorowany 2021-06-24 06:20:00

Wazon do przechowywania kwiatów pełni w naszych domach nie tylko funkcję użytkową, lecz także dekoracyjną. Sam w sobie może być pięknym przedmiotem, dekorację, która współtworzy klimat pomieszczenia. Warto dostrzec ten potencjał i dopasować wazony do domowych aranżacji.

Czym się kierować, wybierając wazon do kwiatów?

Chcemy w tym artykule szczególnie podkreślić dekoracyjną funkcję wazonów, natomiast zacząć jednak warto od przypomnienia podstawowej kwestii. Przede wszystkim w wyborze tego naczynia kierować się trzeba jego funkcjonalnością i użytkowością. Co to oznacza? Rozważając zakup konkretnego wazonu, warto się zastanowić, do jakiego rodzaju kwiatów, bukietów, gałęzi ma być on przeznaczony. Nie w każdym wazonie postawić róże, w innym z kolei wiosenne konwalie czy małe drobne bukieciki zginą w zbyt dużym pojemniku. Zupełnie innego rodzaju wazonów będziesz natomiast szukać do tak popularnych ostatnio suchych traw czy wysokich lilii.

Liczyć się będzie zarówno wysokość wazonu, jak i jego szyjka.

Tej funkcji użytkowej nie warto nigdy tracić z oczu, chyba że zakładasz, że wazon będzie pełnił jedynie funkcję dekoracyjną i niekoniecznie będziesz go wykorzystywać do przechowywania kwiatów.

Nie zapominaj o designie

Specjaliści z Miloo Home przekonują, że wazon nie musi stać wyłącznie na stole, komodzie, półce czy parapecie w salonie. Również dobrze możesz go pięknie wyeksponować w korzystaniu – nic nie robi na gościach tak dobrego wrażenia jak mały stoliczek z wazonem i świeżymi kwiatami roztaczającymi w holu piękny, witających ich zapach. Wazony można wykorzystać także do aranżacji przestrzeni w łazience i sypialni, niekoniecznie muszą być one wypełnione kwiatami. W ofercie https://www.miloohome.pl/dekoracje/wazony.html znajdziesz bardzo różnorodne propozycje: od tych minimalistycznych, o prostych formach, jednolitych kolorystycznie, zwracających uwagę swoimi minimalizmem, do modeli o bardzo nieoczywistych kształtach, kolorach, często przechodzących w siebie. Wybierając wazon do konkretnego pomieszczenia warto się więc zastanowić, jaki efekt chcesz osiągnąć, jaką aranżację tworzysz. Możesz ją zarówno dopełnić z pomocą wazonu, jak i uczynić z niego jeden z elementów kontrastowych, który pozwoli wprowadzić dodatkową dynamikę do przestrzeni.

Koniecznie zwróć uwagę nie tylko na kształt i kolorystykę, ale i materiał wykonania. Najbardziej uniwersalną propozycję stanowią oczywiście wazony szklane, które sprawdzą się we wnętrzach klasycznych, minimalistycznych, ale i mogą stanowić ciekawą przeciwwagę dla bardziej wyrazistych aranżacji. Pamiętaj jednak, że szkło wcale nie musi być nudne. Oferta w Miloo Home pokazuje to bardzo wyraźnie – wazony szklane mogą mieć bardzo wyszukany design. Bardzo mocne są m.in. wazony z barwionego szkła w wymyślnych kolorach i formach. Uwagę przykuwają także wazony ceramiczne, które cechuje bardzo wysoka estetyka. To doskonały wybór do wnętrz rustykalnych oraz vintage. Nie brakuje także ciekawych wazonów z metaloplastyki, które świetnie pasują do wnętrz industrialnych i loftowych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych