Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Rozwód – jak się zachować, czego nie robić w trakcie rozprawy?

Artykuł sponsorowany 2023-08-22 09:32:00

Rozwody są niezwykle stresujące i budzą szereg obaw. Zapewne dlatego, że rozwód jest również jedną z największych spraw w życiu człowieka, który decyduje się na ten krok. Warto wcześniej wiedzieć, czego nie robić i jak się zachować, aby uniknąć problemów.

Jak powinny przebiegać rozwody, czyli czego nie robić na rozprawie?

Aktualnie rozwody w Warszawie i w innych większych miastach są już czymś zupełnie normalnym. Decyduje się na nie coraz więcej małżeństw. Niektóre rozprawy ciągną się długimi miesiącami. Czasem wynika to z błędów, jakie popełniane są już na pierwszym spotkaniu.

Jednym z tych błędów jest zbyt pochopne godzenie się na rozwód z orzekaniem o winie. Może on prowadzić na przykład do konieczności płacenia alimentów na byłego małżonka. Czasem alimenty te trzeba płacić nawet dożywotnio. Dlatego nie warto zbyt szybko godzić się na rozwód z orzekaniem. Z jednej strony jest to sposób na przyspieszenie całego procesu rozwodu, ale z drugiej zaś konsekwencje tego mogą być dotkliwe i odczuwane przez długi czas.

W przypadku rozwodu za porozumieniem stron małżonkowie mogą nie zajmować się sprawą opieki nad dziećmi. Wówczas nie ma problemu z tym, by sąd pominął ten wątek. Jednak w sytuacji, gdy między małżonkami jest konflikt, lepiej, aby to właśnie sąd zadecydował, jak ma wyglądać opieka nad dziećmi. Brak odgórnych ustaleń w tej sprawie może prowadzić do tego, że jedna ze stron będzie utrudniała kontakt z dzieckiem drugiej stronie.

Niektórym osobom wydaje się, że skoro żyły w małżeństwie tyle lat, to na sprawie rozwodowej bez problemu się ze sobą dogadają i rozstaną się w przyjaźni. Tymczasem okazuje się, że relacje między tymi osobami znacznie się zaostrzają i każda ze stron bardziej przywiązuje uwagę do swoich interesów. Nastawienie się na rozstanie w przyjaznej atmosferze może okazać się więc wielkim rozczarowaniem.

Rozwody wymagają odpowiedniego przygotowania

W związku z powyższym można stwierdzić, że rozwody w Warszawie, podobnie jak we wszystkich innych miastach, tych dużych i małych, wymagają odpowiedniego przygotowania. Podczas sprawy rozwodowej na pewno lepiej kierować się rozsądkiem niż emocjami. Emocji z pewnością i tak nie zabraknie.

Wiele osób, właśnie udających się na sprawę rozwodową z pozytywnym nastawieniem, z zamiarem rozstania się w przyjaźni, rezygnuje z pomocy prawnika. A to często bardzo duży błąd. Współpraca z adwokatem, który ma rozległą wiedzę i praktykę w sprawach rozwodowych, może przynieść mnóstwo korzyści.

Doświadczony adwokat przede wszystkim wie, czego spodziewać się po małżonkach biorących rozwód, znajdujących się w konkretnej sytuacji. Orientuje się też, jak mogą oni reagować na konkretne sytuacje i jak reagować na nie będzie sąd. Dzięki pomocy adwokata można znacznie lepiej przygotować się do rozwodu.

Ponadto należy podkreślić, że adwokat jest dużym wsparciem dla osoby, która bierze rozwód. Trzeba przyznać, że choć z jednej strony rozprawa sądowa wiąże się z wolnością i daje ulgę, a być może również prowadzi do zakończenia wielu problemów i zmartwień, to jednak jest bardzo trudna. Warto mieć kogoś przy sobie w tym szczególnym dniu, kto wesprze nie tylko merytorycznie, ale też psychicznie. Adwokat bez wątpienia pomoże dobrze przygotować się do rozwodu.

Rozwód może mieć szybki i bezproblemowy przebieg. Może też trwać wiele miesięcy i prowadzić do wielu konfliktów. Dobre przygotowanie do rozprawy oraz wsparcie doświadczonego adwokata to szansa na łatwiejsze przebrnięcie przez ten trudny czas i pomyślne rozwiązanie małżeństwa.

Komentarze naszych czytelników

 • stary kawaler

  2023-08-22 11:31:20

  Katczyński już dawno wziął rozwód z Polską. Teraz będzie się sądził w UE o to w spadku  mu inni z PiSu nakradli  i ukradli. 

 • stary kawaler z Radomia

  2023-08-22 11:31:38

  Katczyński już dawno wziął rozwód z Polską. Teraz będzie się sądził w UE o to w spadku  mu inni z PiSu nakradli  i ukradli. 

 • Kościelny

  2023-08-22 11:33:55

  Wieczorem ślub a rano rozwód. Nie ma co hienom adwokackim i kurii  płacić

 • PiłSuski sQsyn

  2023-08-22 18:45:30

    Jarosław Kaczyński teraz sie nad własnym losem rozwodzi bo mu sie ani  córka ani syn nie urodził. Konar mu nigdy nie zapłoną. Caryca dawała sobie w szyję . To za + 800 z dzieciakami sobie jeszcze pożyje. Życie po życiu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych