Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Radom 77. na liście miast, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem

dm, rankomat.pl 2020-11-20 08:39:00

Samochody z Radomia mają na liczniku średnio 202 tys. km. To jeden z gorszych wyników w kraju i najgorszy wynik w województwie mazowieckim. Auta z radomskimi tablicami rejestracyjnymi przejechały od wyjazdu z fabryki o 44 tys. km więcej od pojazdów z Warszawy, która okazała się liderem zestawienia.

Eksperci rankomat.pl, bazując na deklaracjach kierowców korzystających z porównywarki OC, przygotowali listę największych 84. miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem. Na liczniku samochodu poruszającego się po radomskich drogach jest średnio 202 tys. km. W rezultacie Radom znalazł się dopiero na 77. miejscu zestawienia. Wśród miast z województwa mazowieckiego to najniższa pozycja. Najwyższe miejsca zajęły Legionowo (17. miejsce), Pruszków (12. miejsce) i Warszawa (1. miejsce).

Wysoka średnia liczba kilometrów, które pokonały od nowości samochody należące do mieszkańców Radomia, ma swoje odzwierciedlenie w cenie ubezpieczenia OC. W III kwartale bieżącego roku radomscy kierowcy płacili za OC średnio 725 zł, czyli o 47 zł więcej od średniej krajowej i 10 zł mniej od średniej wojewódzkiej. Więcej na ten cel wydawali kierowcy jedynie z dwóch miast województwa mazowieckiego – Pruszkowa (744 zł) i Warszawy (829 zł).

– Osoby zamieszkujące duże miasto, w którym często dochodzi do kolizji i wypadków, płacą zazwyczaj więcej za OC. Warto jednak podkreślić, że na wysokość ceny OC wpływa nie tylko liczba szkód. Nasz raport przedstawia stawki uśrednione. Może więc być tak, że w mieście dla którego wyliczyliśmy niższą średnią cenę, mieszka więcej kierowców, którzy otrzymują tańsze oferty, np. z powodu starszego wieku czy posiadania auta z małą pojemnością silnika – mówi Tomasz Kroplewski, Kierownik ds. Rozwoju Produktu rankomat.pl.

Lista powstała w ramach raportu RanKING - rynek i ceny ubezpieczeń komunikacyjnych. Jego pełna treść jest dostępna pod adresem:

https://rankomat.pl/files/ranking-oc-iii-kwartal-2020.pdf.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych