Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Kredyt na dowód w Radomiu - czy to możliwe

Artykuł sponsorowany 2020-11-13 08:30:00

Pilne potrzeby finansowe wymagają szybkiego działania, dlatego kredyty gotówkowe cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. Nie inaczej w Radomiu, gdzie wielu klientów każdego dnia podejmuje decyzję o tej formie zdobycia gotówki na dowolny cel. Powstaje jednak pytanie: czy do otrzymania pieniędzy z banku wystarczy fakt posiadania dowodu osobistego? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Kredyt gotówkowy – czy dowód jest niezbędny?

Kredyt kojarzy się na ogół z wieloma formalnościami, co potwierdzi każdy klient, który postanowił zrealizować marzenie o własnym domu, więc wnioskował o kredyt hipoteczny. Forma gotówkowa ma jednak znacznie przystępniejsze zasady i – na szczęście – nie wymaga tak drobiazgowego przedstawiania swojej sytuacji materialnej czy pozostałych czynników decydujących o przyznaniu atrakcyjnej zdolności kredytowej. Nadal jednak klientowi są stawiane określone wymagania, więc nie każdy może liczyć na pozytywne rozpatrzenie swojego wniosku.

Jeżeli zastanawiasz się, w jakim tempie otrzymasz gotówkę i czy w ogóle możesz liczyć na jej pożyczenie przez bank, to tak naprawdę wszystko zależy od Twojej indywidualnej sytuacji. Przykładowo, jeżeli od lat posiadasz rachunek osobisty w jednym z banków, zapewne masz pewien limit kredytu, który przysługuje Ci od ręki, bez konieczności przedstawiania dodatkowych dokumentów. Nie mówimy tu o wysokich kwotach, ale o np. kilku tysiącach złotych na dowolny cel. W takiej sytuacji procedura jest uproszczona – składasz wniosek jako stały klient, więc nie musisz nawet potwierdzać swojej tożsamości, gdy działasz za pośrednictwem aplikacji mobilnej czy platformy klienta online.

Inaczej jest, gdy udajesz się do siedziby banku. W Radomiu tylko w samym centrum miasta funkcjonują oddziały praktycznie wszystkich liczących się na rynku marek. Tam najpewniej zostaniesz poproszony o potwierdzenie tożsamości za pomocą dowodu osobistego. Będzie on niezbędny, aby zostać klientem instytucji czy podpisać pierwszą umowę. Więcej na temat korzystania z dowodu osobistego przy załatwianiu kredytu gotówkowego „na dowód” dowiesz się z artykułu na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-na-dowod-czy-istnieja-jeszcze-takie-oferty/.

Szybkie kredyty – najlepiej online

Gdy jesteś klientem nieznanym w danym banku lub wnioskujesz o wysoką kwotę kilkudziesięciu czy nawet ponad stu tysięcy złotych, sam dowód osobisty czy kilka kliknięć w aplikacji mobilnej nie wystarczą, aby dopełnić formalności. Banki chcą oszacować Twoją zdolność kredytową i sprawdzić, na ile prawdopodobne jest, że oddasz pieniądze w terminie, według ustalonego harmonogramu i wysokości rat.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Radomiu, jego okolicach, czy innych stronach kraju, najbardziej opłacalne jest korzystanie z bankowości online. Poniżej znajdziesz najważniejsze argumenty na rzecz tej tezy.

• Kredyt na zaspokojenie pilnych potrzeb, np. remont pomieszczenia, otrzymasz za pomocą konta internetowego lub aplikacji mobilnej – Twój bank z pewnością ma dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

• Korzystając z narzędzi internetowych, nie musisz iść do oddziału banku osobiście, nie musisz też przedstawiać swojego dowodu osobistego czy wyciągu z konta – skoro bank zna Twoją tożsamość i ma wgląd w osiągane przychody.

Pamiętaj, że jeśli znajdujesz się w jednej z baz dłużników, np. BIK, prawdopodobnie otrzymasz odmowę wniosku. Tak samo jeśli na swoim koncie nie wykazujesz stałych dochodów. Inną kwestią jest koszt zobowiązania, dlatego aby nie stracić, porównaj oferty kredytu gotówkowego w porównywarce finansowej finanse.rankomat.pl

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych