Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Jak zarabiać więcej? 3 kursy, które się po prostu opłacają!

Artykuł sponsorowany 2021-04-27 17:48:00

Zbyt niskie zarobki to cały czas problem bardzo wielu Polaków. Często nie zdajemy sobie sprawy, że tak naprawdę kwalifikacje pozwalające na zdobycie lepiej płatnej pracy są w zasięgu praktycznie każdego z nas. Najprostszym sposobem na ich zdobycie jest ukończenie odpowiedniego kursu zawodowego. Sprawdźmy więc dziś, które kursy warto zrobić, aby zdobyć lepiej płatną pracę.

Foto: stock.adobe.com/skora-fotoprojekt

Jak dużo zarobić bez wykształcenia?

Utarło się przekonanie, że na naprawdę wysoką pensję mogą liczyć jedynie posiadacze wyższego wykształcenia. W rzeczywistości jednak w dzisiejszych czasach dużo bardziej cenione są konkretne umiejętności, a nie tak zwany “papierek”. Wiele poszukiwanych przez pracodawców kwalifikacji mogą bez problemu zdobyć osoby z wykształceniem zasadniczym czy nawet podstawowym. Umożliwiają to różnego rodzaju specjalistyczne kursy zawodowe, które pozwalają na uzyskanie państwowych uprawnień. Uprawnienia te pozwalają z kolei na wykonywanie tak zwanych zawodów regulowanych, które wiążą się często ze stabilnym zatrudnieniem i wysokimi zarobkami. 

Duże zarobki – jaki kurs zawodowy wybrać?

Osoba bez wykształcenia może liczyć na stosunkowo duże zarobki po ukończeniu odpowiedniego kursu zawodowego. W trakcie kursu można zdobyć nie tylko wiedzę i praktyczne umiejętności, ale również potwierdzone państwowym egzaminem uprawnienia do wykonywania określonego zawodu. Co ważne, w wielu przypadkach zdobyte w ten sposób uprawnienia pozwalają na pracę w danym zawodzie nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Unii Europejskiej. Jaki kurs wybrać, żeby mieć szansę na wysokie zarobki? Możliwości jest całkiem sporo. Poniżej wybraliśmy dla Was kilka kursów, które cieszą się ostatnio sporą popularnością. Każdy z tych kursów pozwala na zdobycie uprawnień do wykonywania jednego z tak zwanych zawodów regulowanych.

Operator koparki - kurs na koparkoładowarki lub koparki jednonaczyniowe. Szkolenia te pozwalają na zdobycie uprawnień do obsługi tych popularnych maszyn do robót ziemnych. Są one powszechnie wykorzystywane nie tylko w budownictwie, ale również w kilku innych branżach. Wykwalifikowany operator koparki może w Polsce zarobić 5000 czy 6000 zł brutto. Uprawnienia na koparkę to często również szansa na znalezienie dobrze płatnej pracy za granicą. W krajach Europy Zachodniej operator koparki jest w stanie zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nieco więcej na temat zarobków za granicą napisaliśmy w dalszej części naszego poradnika.

• Kursy spawania – to szereg szkoleń zawodowych, dzięki którym można zdobyć uprawnienia spawalnicze. – Kursy spawania podzielone są na poszczególne metody spawania, grupy materiałowe i stopnie zaawansowania. Wybierając kurs spawania, możemy wybrać oczywiście od razu kilka metod czy grup materiałowych. Będzie się to wiązało z wyższą ceną kursu, pozwoli jednak zdobyć o wiele szersze uprawnienia – radzi nam jeden z instruktorów z ośrodka szkoleniowego kursylektor.pl. Spawacz z uprawnieniami może liczyć na zatrudnienie w wielu miejscach. Począwszy od niewielkich warsztatów, przez duże firmy produkcyjne, firmy budowlane, stocznie itd.

• Kursy operatorów maszyn drogowych – to również cała grupa szkoleń zawodowych, które pozwalają na zdobycie uprawnień do obsługi różnego rodzaju maszyn budowlanych. Tego rodzaju ciężki sprzęt wykorzystywany jest przede wszystkim przy budowie dróg, mostów i innych powierzchni utwardzonych. Są to między innymi walce drogowe, maszyny do rozkładania nawierzchni czy wytwórnie mas bitumicznych. 

Wysokie zarobki – praca za granicą

Nie jest tajemnicą to, że na dużo wyższe zarobki niż w Polsce, można liczyć w krajach Europy Zachodniej. Dobrym przykładem są tu zarobki wykwalifikowanego operatora koparki w Polsce i w Niemczech. Za naszą zachodnią granicą operator koparki może liczyć nawet na pensję wysokości 3000 euro na rękę. W przeliczeniu na złotówki jest to obecnie niecałe 14000 zł. Podobnie wygląda porównanie stawki godzinowej operatora koparki. W Polsce może on liczyć na wynagrodzenie wysokości mniej więcej 25 zł na godzinę. Z kolei w Niemczech stawka godzinowa to mniej więcej 18 euro, czyli około 80 zł. Pamiętajmy jednak, że większość pracodawców zza naszej zachodniej granicy będzie wymagać również znajomości języka niemieckiego w stopniu co najmniej komunikatywnym.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych