Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Jak wygląda proces aplikacji o wizę turystyczną do Wietnamu?

Artykuł sponsorowany 2024-06-20 11:24:00

Podróż do Wietnamu to niezwykła przygoda, która wymaga jednak odpowiednich przygotowań, w tym uzyskania odpowiedniej wizy. Proces aplikacji o podstawową wizę turystyczną do Wietnamu może wydawać się skomplikowany, ale z odpowiednią wiedzą i dokumentami staje się on znacznie prostszy. Dlatego w poniższym artykule przedstawiliśmy najważniejsze informacje na temat rodzajów wiz dostępnych dla polskich obywateli oraz szczegóły procesu aplikacji.

Rodzaje wiz i wymagane dokumenty

Obywatele Polski planujący podróż do Wietnamu muszą wybrać odpowiedni rodzaj wizy w zależności od celu i długości pobytu. Najpopularniejszymi opcjami są wiza elektroniczna oraz wiza turystyczna. Wiza elektroniczna, znana również jako e-wiza, jest przeznaczona dla turystów i biznesmenów. Jest ona wydawana na okres do 30 dni i pozwala na jednokrotny wjazd do kraju. Proces aplikacji jest stosunkowo prosty i odbywa się online. Wymagane dokumenty to skan paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wjazdu oraz kolorowe zdjęcie w formacie jpg, które należy załączyć do formularza aplikacyjnego. Po złożeniu wniosku i opłaceniu wymaganej opłaty wizowej czas oczekiwania na decyzję wynosi zazwyczaj około 4 dni roboczych.

Dla osób planujących dłuższy pobyt lub wielokrotne wjazdy do Wietnamu odpowiednia będzie wiza turystyczna do Wietnamu, która wydawana jest przez konsulat w Warszawie. Proces ten jest bardziej złożony i wymaga uprzedniego uzyskania tzw. "Visa Approval Letter" (zezwolenie na wjazd) od wietnamskiego biura podróży. Biuro to składa wniosek o zezwolenie do wietnamskiego departamentu imigracyjnego. Po uzyskaniu tego dokumentu podróżny może złożyć wniosek o wizę w konsulacie. Wymagane dokumenty obejmują: ważny paszport (ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wjazdu), zdjęcie paszportowe oraz potwierdzenie otrzymania "Visa Approval Letter".

Procedura aplikacyjna

Aby złożyć wniosek o wizę elektroniczną, należy odwiedzić stronę internetową dedykowaną aplikacjom wizowym do Wietnamu, np. https://www.serwiskonsularny.pl/, wypełnić formularz aplikacyjny, załączyć wymagane dokumenty i opłacić koszty wizy. Czas oczekiwania na wydanie wizy wynosi zazwyczaj około 4 dni roboczych. Natomiast w przypadku aplikacji składanych w konsulacie w Warszawie proces ten może trwać od jednego dnia roboczego do tygodnia, w zależności od rodzaju wizy i długości pobytu.

Sekcja wizowa konsulatu jest czynna w poniedziałki, środy i piątki od 9:00 do 12:00. Należy pamiętać, że w obecnym czasie ambasada nie wydaje wiz turystycznych bez uprzednio uzyskanego zezwolenia na wjazd, co dodatkowo podkreśla konieczność uzyskania "Visa Approval Letter".

 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych