Środa 21 luty
Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
RADOM aktualna pogoda

Jak poradzić sobie ze szczurami w kanalizacji? Deratyzacja to świetne rozwiązanie!

Artykuł sponsorowany 2022-11-17 18:41:00

Myszy i szczury mogą przenosić wiele niebezpiecznych chorób takich jak dur, szczurza gorączka czy ospa riketsjowa. Dlatego tak ważne jest, aby szybko reagować na pierwsze oznaki obecności gryzoni w naszym domu. Problem ten może przybierać na sile w okresie jesienno-zimowym, kiedy szkodniki szukają schronienia przed zimnem na strychach i w piwnicach. Jak sobie z tym poradzić? Gdzie szukać pomocy w Radomiu i jaki jest koszt usługi deratyzacji? Odpowiadamy!

Na czym polega deratyzacja?

Deratyzacja to zabieg usuwania nieproszonych gryzoni z terenu posesji lub nieruchomości. Zajmują się nim specjalistyczne firmy eksterminacyjne, które wykorzystują w tym celu szereg metod tradycyjnych, jak i chemicznych. Oczywiście, myszy i szczurów można pozbyć się na własną rękę, ale zadanie to może Cię przerosnąć jeśli będzie ich zbyt dużo.

Warto również wspomnieć, że gryzonie bardzo szybko się namnażają, więc w przypadku niedokładnej deratyzacji nasz problem może szybko powrócić. Aby mieć pewność, że raz na zawsze zwalczymy plagę szczurów, warto wybierać sprawdzone firmy oferujące deratyzację w Radomiu.

Deratyzacja szczurów z kanalizacji – co warto wiedzieć?

Szczury to sprytne gryzonie, które potrafią przedostawać się do budynków przez rury kanalizacyjne. W takim przypadku nie wystarczą już metody stosowane przy deratyzacji myszy, takie jak karmniki deratyzacyjne, tacki z trutkami czy pułapki mechaniczne i chemiczne. Wówczas należy zastosować dodatkowe zabiegi.

Jednym z nich jest zasuwa burzowa, która uniemożliwia przedostawanie się gryzoni do budynku oraz ozonowanie rur. Ozonowanie działa jak odstraszasz, ponieważ gryzonie traktują jego zapach jako zagrożenie i uciekają z miejsc, w których jest wyczuwalny. Ozonowanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z plagą szczurów w kanalizacji.

Ile kosztuje deratyzacja w domu?

Cena zabiegu deratyzacji będzie uzależniona od wielu czynników. Przede wszystkim wpływ będzie miała liczebność populacji, z którą należy się uporać. Im większa posesja, tym wyższe koszty tej usługi, ponieważ wymaga rozłożenia większej ilości pułapek czy karmników. Specyficzne miejsca, przez które gryzonie mogą przedostawać się do domu, również wymagają zastosowania dodatkowych zabezpieczeń.

Profesjonaliści spróbują oszacować wstępną cenę już na etapie zamawiania usługi. Zwykle deratyzacja myszy jest tańsza i wynosi ok. 200-300 zł. Natomiast w przypadku szczurów należy doliczyć koszt dodatkowych zabiegów wykonywanych, przy ich usuwaniu, o których wspominaliśmy powyżej. W cenę takie usługi wliczone jest opracowanie strategii działania, likwidacja populacji, monitoring oraz usuwanie martwych gryzoni.

Jeśli deratyzowana nieruchomość jest gospodarstwem rolnym, mogą pojawić się dodatkowe koszty związane z koniecznością wypełniania rejestru. Dlatego też należy mieć to na uwadze.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych