Wtorek 25 czerwca
Łucji, Wilhelma, Albrechta
RADOM aktualna pogoda

Jak działa skup aut?

Artykuł sponsorowany 2021-09-03 07:00:00

Skupy samochodów działają na prostej zasadzie. Kupują one auta poniżej ceny rynkowej i często sprzedają drożej. Skup samochodów to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na trwającą dłużej sprzedaż samochodu, posiadają auto uszkodzone, powypadkowe, popowodziowe czy po prostu szybko chcą się pozbyć samochodu spod domu.

Skup Aut - Zasada Działania Firm Skupujących Samochody

Skupy przeważnie płacą gotówką do ręki, czyli pieniądze otrzymujemy bezzwłocznie. Jednym z atutów takich firm jest to, że oferują dojazd do klienta, natychmiastowy odbiór sprzedawanego samochodu oraz działają często 7 dni w tygodniu.

Duże firmy prowadzące skup samochodów używanych potrafią zaoferować nawet 90% ceny rynkowej pojazdu, co za tym idzie to naprawdę kusząca oferta dla osób, które posiadają np. sprawny samochód i chcą się go szybko pozbyć. Często warto odpuścić te 10% wartości rynkowej względem czasu, jaki musielibyśmy poświęcić, aby sprzedać auto w tradycyjny sposób.

Większość firm skupujących pojazdy jednak oferuje kwoty rzędu 65%-75% wartości rynkowej samochodu. Dlatego też warto przeszukać firmy skupujące pojazdy i wybrać tę odpowiednią oferującą najlepsze warunki.

Warto wystrzegać się oszustów, których na polskim rynku motoryzacyjnym jest naprawdę wielu. Osoby takie oferują bardzo często mocno zaniżoną kwotę za nasz pojazd, często są to osoby nieprowadzące nawet własnej działalności gospodarczej. Oferty takich "firm" niekiedy przedstawiane są za pomocą ulotek, które czasami znajdziemy za szybą samochodu. Warto zatem stawiać na sprawdzone firmy oferujące skup aut.

Skup samochodów - na co zwrócić uwagę

Jeżeli chodzi o wybór firmy prowadzącej skup pojazdów, warto zwrócić uwagę na renomę takiej placówki, opinie klientów jak też warunki, jakie dana firma oferuje. Warto wybierać sprawdzone skupy aut, które posiadają już wyrobioną renomę, możemy wtedy liczyć na najlepsze warunki, uczciwą wycenę, sprzedaż samochodu w przystępnej cenie. Trzeba wystrzegać się mało wiarygodnych osób jak i skupów, pozwoli to uniknąć problemów oraz ustrzec się od sprzedaży pojazdu mocno poniżej ceny rynkowej. Jeżeli jest taka możliwość, (a powinna być w przypadku renomowanych firm) to warto wykonać telefon do placówki i porozmawiać na temat pojazdu, jaki chcemy sprzedać. Pracownik skupu na pewno przekaże nam wszelkie informacje, których nie wiemy. Numer telefonu bardzo często znaleźć można na stronie internetowej skupu bądź w wizytówce.

Skup aut używanych - czy opłaca się sprzedać samochód w skupie

Jest to dobre pytanie. Na pewno osoby chcące szybko pozbyć się samochodu docenią firmy zajmujące się skupem. Niekiedy pojazd sprzedaje się w kilka godzin lub dni, ale są przypadki, że sprzedaż trwa nawet miesiącami. Uwarunkowane jest to ogromnie nasyconym rynkiem motoryzacyjnym w Polsce. Czasami możemy zostać podstawieni pod ścianą i potrzebować pilnie gotówki, a samochód, który posiadamy, jest rzadko użytkowany, przez co można go sprzedać, ale aby nie czekać na potencjalnych kupców, wtedy właśnie warto sięgnąć po oferty firm skupujących samochody. To samo tyczy się osób posiadających w garażu czy na podwórku pojazd nienadający się już do użytku, poprzez uszkodzenia mechaniczne, auto powypadkowe itp.

Dowiedz się więcej: https://skupaut24.radom.pl/

Skupy aut używanych najczęściej kupują nasze auto od ręki, zapłacą gotówką i jeszcze odbiorą auto z dowolnego miejsca. To bardzo wygodna forma pozbycia się pojazdu, co prawda może nieco stracimy na sprzedaży, ale oszczędzimy sobie mnóstwo czasu. Co ważne, jeżeli dokonamy wyboru odpowiedniego skupu samochodów, możemy być pewni bezpiecznego przebiegu transakcji oraz dobrej ceny, jaką otrzymamy za sprzedawane samochody.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych