Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Jak dobrać materac przy problemach z tarczycą?

Artykuł sponsorowany 2021-04-26 08:27:00

Zaburzenia funkcjonowania tarczycy mogą doprowadzić do bardzo poważnych i negatywnych skutków zdrowotnych. Oprócz terapii medycznej przy złym funkcjonowaniu tarczycy bardzo przydatny będzie też dobry materac. Niedoczynność lub nadczynność tarczycy - odpowiednie miejsce snu może tu znacznie pomóc.

Choroby tarczycy i znaczenie właściwego materaca

Nie będziemy zagłębiać się etiologię chorób tarczycy, opiszemy jedynie krótko objawy tych zaburzeń i powiemy dlaczego jednym z zaleceń lekarskich po diagnozie będzie zapewnienie sobie odpowiedniego materaca. Powiemy też jak taki materac powinien wyglądać.

Zauważalne objawy, w różnym nasileniu, są następujące: nerwowość i brak koncentracji, podwyższony stopień potliwości, często także ubytek masy ciała, bardzo często zaburzona praca mięśnia sercowego, rozdrażnienie. Widzimy więc - to wszystko jest przeżywane przez pacjenta subiektywnie jako osłabienie, brak sił, niemożność skupienia uwagi na przedmiocie lub zadaniu. Takie osoby bez dwóch zdań potrzebują porządnej regeneracji podczas snu. W ten sposób objawy stają się lżejsze, łatwiejsze do zniesienia, a my funkcjonujemy na co dzień w znacznie lepszej kondycji.

Wiele napisano o tym jak dobrać materac dla chorych na tarczycę. Głównym zagadnieniem, które przewija się w tym temacie jest taki materac, który naprawdę pozwoli wypocząć, zebrać siły, zregenerować organizm w czasie snu. Możemy bowiem osłabić niepożądane działania nie tylko poprzez używanie farmakologii, ale też w bardziej naturalny sposób - dobrze śpiąc.

Materac dla chorych na tarczycę przede wszystkim powinien odznaczać się ponadprzeciętnym komfortem, pozwalać na "powrót do siebie" każdego poranka z nowymi siłami, wyrównywać deficyty, które stwarza choroba.

Z ręką na sercu i bez cienia wątpliwości polecamy materace jako wyroby medyczne produkowane przez Hilding i takie tej szwedzkiej firmy marki jak Fit 4 Sleep by Hilding oraz SleepMed by Hilding. W ten sposób możemy sobie pomóc. Za rangę i jakość tych produktów odpowiadają nie rzemieślnicy, ale naukowcy, którzy tworzą materace o najwyższym stopniu właściwości prozdrowotnych.

Propozycje materacy dla osób z chorobą tarczycy

Hilding ze swoimi brandami Fit 4 Sleep i bliźniaczej SleepMed podbił polski rynek jakością i przystępnymi cenami. Skupmy się jednak na walorach tych zaprojektowanych w sposób doskonały materacy, szczególnie w przypadku chorób tarczycy.

Przede wszystkim: to nieprawda, że materac piankowy lub sprężynowy będą lepsze. Cały czas mamy na myśli wygodę, komfort snu. Ostatnio wielkim powodzeniem cieszą się materace hybrydowe, łączące pianki i sprężyny w jednej konstrukcji. Ale pamiętajmy, że jakość, którą zapewnia producent, jest najważniejsza. (W przypadku Fit 4 Sleep by Hilding oraz SleepMed by Hilding ta jakość zawsze jest najwyższa, bez względu na okoliczności i rodzaj materaca). Zachęcamy po sięgnięcie po wyroby medyczne (materace) tych firm. Zdrowy, głęboki i niezakłócony sen to przecież podstawa pozbycia się uczucia zmęczenia. Takie materace dobrze wpływają też na układ krążenia. Jest tylko jeden cel: naturalna regeneracja poprzez sen, która przywraca nam siły i łagodzi objawy chorób tarczycy. A cel ten możemy osiągnąć poprzez zapewnienie sobie najlepszego z możliwych miejsc do spania.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych