Środa 24 lipca
Kingi, Krystyny, Antoniego
RADOM aktualna pogoda

Gdzie wykorzystywane są zamiatarki komunalne doczepiane do ciągników?

Artykuł sponsorowany 2021-04-27 10:13:00

Zamiatarki komunalne doczepiane do ciągnika to specjalnie zaprojektowane urządzenia, które pozwalają na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń z nawierzchni zewnętrznych. Ich cechą charakterystyczną jest specyficzna konstrukcja.

Zamiatarki komunalne doczepiane do ciągnika to specjalnie zaprojektowane urządzenia, które pozwalają na skuteczne usuwanie zanieczyszczeń z nawierzchni zewnętrznych. Ich cechą charakterystyczną jest specyficzna konstrukcja.

Zamiatarki te nie są urządzeniami autonomicznymi, dlatego mogą działać jedynie po podłączeniu do ciągnika. Takie rozwiązanie jest bardzo elastyczne, ponieważ nie wymaga inwestycji w dodatkowy pojazd do zamiatania ulic, dróg czy placów.

Budowa doczepianej zamiatarki komunalnej

W zależności od modelu, zamiatarki komunalne doczepić można do standardowego ciągnika lub maszyny o mniejszej konstrukcji. Poszczególne urządzenia różnią się między sobą, jednak wszystkie posiadają pewne wspólne cechy charakterystyczne.

Podstawowe elementy konstrukcyjne zamiatarek komunalnych:

• szczotki zamiatające,

• zbiornik na odpady

• osłona chroniąca przed przedostawaniem się zanieczyszczeń do wnętrza mechanizmu

• Poznaj solidne zamiatarki komunalne Tuchel

Każda maszyna dysponuje też kołami pozwalającymi na poruszanie się, a także obudową wykonaną z metalu lub tworzywa sztucznego. Parametry zamiatarki komunalnej doczepianej do ciągnika mogą się różnić, w zależności od wielkości i rodzaju urządzenia czy zakresu spełnianych funkcji.

Zasada działania zamiatarki komunalnej

Zamiatarka komunalna doczepiane do ciągnika działa wyłącznie z tego rodzaju pojazdami. Aby rozpocząć pracę, należy więc podłączyć ją do odpowiedniej maszyny. Urządzenie powinno być kompatybilne z rodzajem posiadanego ciągnika. Większość zamiatarek napędzanych jest układem hydraulicznym, który opiera się na działaniu wału wprawiającego w ruch szczotki.

Ich praca kieruje zbierane po drodze zanieczyszczenia do pojemnika, zlokalizowanego przy ładowarce. Większość modeli zamiatarek posiada zbiornik na wodę, dzięki której podczas sprzątania wydzielają się mniejsze ilości pyłu i kurzu.

Pojemnik z odpadami należy opróżnić po całkowitym zapełnieniu, bądź też po zakończeniu prac. Jeżeli zbiornik pozostanie napełniony podczas działania zamiatarki, zamiatanie nie będzie wystarczająco efektywne.

Zastosowanie zamiatarek do ciągnika

Doczepiana zamiatarka do ciągnika najczęściej wykorzystywana jest do czyszczenia nawierzchni drogowych. Z jej pomocą usunąć można wiele zanieczyszczeń, takich jak kurz, piasek, liście czy śmieci. Drogi zwykle oczyszcza się w ten sposób jesienią i wiosną, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo kierowców podczas jazdy oraz poprawiając estetykę samej jezdni.

Szczególnym zagrożeniem są wilgotne liście, które zwiększają ryzyko wpadnięcia pojazdów w poślizg. Z reguły do oczyszczania dróg wykorzystuje się nieco większe zamiatarki komunalne, które są bardziej stabilne.

Jako przykład posłużyć może model Tuchel Sweep Plus 590, wyróżniający się dużą precyzją pracy mimo sporych gabarytów. Urządzenie to dysponuje pojemnym zbiornikiem na odpady, a także pompą wody zapobiegającą powstawaniu kurzu podczas czyszczenia. Model ten wykorzystać można również do oczyszczenia trudno dostępnych miejsc, np. tuż przy krawężniku.

Zamiatarki komunalne przeznaczone są do zamiatania nie tylko nawierzchni drogowych. Z powodzeniem nadają się do oczyszczania placów, parkingów i podwórzy. W takich warunkach zastosowanie znajdują przede wszystkim mniejsze modele, takie jak Tuchel Sweep Eco. Urządzenie to jest wyjątkowo praktyczne i energooszczędne. Na jego konstrukcję składa się napęd hydrauliczny oraz zbiornik na odpady. Zamiatarka o tej konstrukcji to rozwiązanie bardzo ekologiczne, ekonomiczne oraz mobilne.

Możliwości wykorzystania doczepianych zamiatarek

Zamiatarki komunalne doczepiane do ciągnika są ogólnodostępne, dlatego znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Z tego rodzaju wyposażenia korzysta wiele różnych podmiotów. Najczęściej stosują je przedsiębiorstwa z branży komunalnej, które zajmują się realizacją usług z zakresu sprzątania ulic wywozu odpadów.

Zamiatarki wykorzystywane są również przez zakłady gospodarki komunalnej i firmy sprzątające, a także zarządców pojedynczych nieruchomości lub całych osiedli. Tego rodzaju wyposażenie używane jest również przez właścicieli parkingów lub innych dużych placów, które wymagają regularnego czyszczenia i przeprowadzania prac konserwacyjnych. Decydując się na inwestycję w zamiatarkę komunalną doczepianą do ciągnika, warto wybrać model o dobrych parametrach oraz solidnej konstrukcji.

AGRO-TECH JUNOSZYN SP. Z O. O.
Junoszyn 1, 64-130 Rydzyna
tel: 735 983 686
https://agrotech-junoszyn.pl/

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych