Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Czynniki wpływające na wynik meczu w eSporcie

as 2022-12-02 09:33:00

sport to jedna z najbardziej dynamicznych dyscyplin, w której ciągle zachodzą pewne zmiany i dotyczy to samych rozgrywek, składu drużyn oraz formy poszczególnych graczy. Dlatego często zdarzają się sytuacje, gdy faworyci zaczynają ustępować uznanym outsiderom. Ale to niespodzianka tylko na pierwszy rzut oka, w rzeczywistości wynik gry składa się z różnych powiązanych ze sobą czynników.

Co wpływa na wynik meczu?

Od razu można wyróżnić kilka grup okoliczności, które bezpośrednio wpływają na wynik nadchodzącego meczu. Należy od razu zauważyć, że muszą być rozpatrywane łącznie, to znaczy jeden z rozważanych czynników może nie odgrywać decydującej roli, ale jeśli kilka powodów nakłada się na siebie jednocześnie, możesz śmiało postawić na zwycięstwo jednej lub drugiej drużyny lub gracza.

Czynniki osobiste

W Esporcie każdy gracz zajmuje ściśle określoną pozycję i miejsce w kombinacjach, więc jeśli z jakiegoś powodu wypadnie chociaż jeden link, należy uważnie obserwować, jak starają się go zastąpić i czy w ogóle to się robi w aby poprawnie zareagować i postawić w takiej sytuacji.

Jednym z najczęstszych czynników są kontuzje, które dość często doznają e-sportowcy. Jeden z najbardziej głośnych przypadków miał miejsce przed startem The International 4 Dota 2. Wśród faworytów był zespół Fnatic, który miał świetną atmosferę i był w świetnej formie. Jednak tuż przed rozpoczęciem turnieju zawodnik pierwszego miejsca "Ery" odmówił udziału z powodu przeciwwskazań lekarzy i pilnie trzeba było szukać zastępstwa. W efekcie drużyna, której do zwycięstwa było tylko 1,4-1,5, przegrała w dziewięciu spotkaniach, opuszczając turniej już w fazie grupowej.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest stan emocjonalny zawodnika, który gra dla drużyny. W szczególności niektóre osobistości radzą sobie dobrze, gdy turniej odbywa się online, a kiedy docierają do finału Lan, gubią się i przestają przynosić wyniki zespołowi.

Następnym ważnym elementem gry do rozważenia jest „toksyczność”. Musisz zrozumieć, że zespół pokazuje wyniki tylko wtedy, gdy wszyscy partnerzy dobrze się rozumieją. Ale jeśli któryś z graczy psuje dyscyplinę i wprowadza zamęt do akcji, prawie zawsze kończy się to porażką. Porażka może wystąpić w niemal każdej grze, ponieważ w sytuacji, która nie podoba się graczowi, zaczyna celowo wkurzać kolegów z drużyny, wywoływać panikę, która ostatecznie prowadzi do porażki. Przez długi czas tacy gracze w jednej drużynie nie pozostają.

Fakt, że gracze mają wizę na dany turniej, może również wprowadzić pewne korekty w układzie sił, ale są też pozytywne przykłady. Tak więc podczas jednej z wypraw do Ameryki Północnej gracz SK Gaming w Counter Strike: Global Offensive nie mógł przekroczyć granicy. W rezultacie drużyna została zmuszona do przyjęcia do swojego składu pierwszego dostępnego darmowego gracza i nie żałowała tego. Czasami nowy gracz wprowadza ciekawe ruchy, a także dodaje opcje, których stary nie miał. W takich przypadkach najlepiej przeczekać kilka pierwszych meczów z rezerwą i dopiero wtedy postawić na zwycięstwo lub porażkę drużyny.

Czynniki zespołowe

Jest kilka czynników zespołowych, na które warto zwrócić uwagę podczas obstawiania Esportu. Zalecamy uważne śledzenie wiadomości i sposobu, w jaki ta lub inna drużyna będzie przygotowywać się do dużego turnieju. Jeśli toczy się na Lan'ie, gdzie wszystkie problemy można szybko wyeliminować, nie ma problemów, ale gdy drużyna samodzielnie organizuje swoje miejsce gry, trzeba ostrożnie podejść do zakładu, a także spróbować złapać ciekawy współczynnik na żywo.

Na przykład w dyscyplinie Dota 2 ciekawy przypadek miał miejsce, gdy Virtus Pro, który był niekwestionowanym faworytem kwalifikacji, poprowadził ich na bootcamp w wiejskim domu. Najpierw zgasły światła, więc zawodnicy byli zmuszeni udać się do klubu komputerowego. Sama atmosfera klubu raczej nie oznacza dobrze skoordynowanego i jasnego działania.

Aklimatyzacja pozostawia również poważny ślad na niektórych graczach, dlatego należy unikać zakładów na zwycięstwo drużyn, które przeżyły długi lot lub właśnie przybyły na miejsce turnieju. Statystyki pokazują, że drużyny, które są natychmiast zmuszone do walki, w zdecydowanej większości przegrywają. Na przykład na turnieju Epicenter 2018 CS:GO była tylko jedna drużyna z Ameryki Północnej – Swole Patrol. Zaraz z samolotu zawodnicy poszli grać na scenę, w wyniku czego zdobyli minimalną liczbę meczów i odlecieli prawie bez szans.

Czynniki gry

Kolejnym ważnym punktem analizy są zawsze poprawki, które twórcy okresowo wprowadzają do gry, aby wprowadzić zmiany, które uważają za konieczne. Tuż przed Epicenter XL dla Dota 2 wydano łatkę, która poważnie przerobiła grę i dodała nowego bohatera. Wiele drużyn po prostu nie grało silnych bohaterów, nie znało nowych strategii, dlatego na turnieju faworyci niemal bez wyjątku zaczęli ustępować miejsca outsiderom, zaczęło się zamieszanie.

Powinieneś starać się albo całkowicie unikać obstawiania turniejów, które odbywają się bezpośrednio po patchach, albo skorzystać z okazji i obstawiać słabszych graczy, którzy oferują kuszące kursy.

Jeżeli chcesz obstawiać nadchodzące wydarzenia esportowe, to na pewno potrzebujesz legalnego bukmachera. GG.Bet jest właśnie witryną bukmacherską, która posiada ważną licencję i oferuje możliwość obstawiania zakładów sportowych oraz eSportowych. Nie zwlekaj i załóż konto już teraz, żeby zacząć obstawiać popularne dyscypliny esportowe, takie jak League of Legends, CS:GO, Dota 2, Overwatch oraz wiele innych.

Przed każdym startowym turniejem należy poważnie przeanalizować występujące zespoły, a także osobno przejrzeć osobowości, aby mieć wyobrażenie czego dokładnie i od kogo można się spodziewać na samych zawodach. Trzeba jednak zrozumieć, że im więcej czynników zbiega się w jednym konkretnym przypadku, tym większe prawdopodobieństwo, że zakład zakończy się dokładnie takim wynikiem, jakiego potrzebujemy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych