Sobota 13 sierpnia
Diany, Hipolita, Kasjusza
RADOM aktualna pogoda

Chcesz kupić dom w Radomiu? Zobacz, jakie są aktualne ceny domów

Materiał zewnętrzny 2022-01-14 15:19:00

Radom to duże miasto w województwie mazowieckim, zamieszkałe przez około 209 tysięcy ludzi. Obecnie w Radomiu i okolicach jest sporo domów na sprzedaż. Coraz większą popularnością cieszą się średniej wielkości nieruchomości, o powierzchni do 120 metrów kwadratowych. Każdy, kto chce kupić dom w Radomiu, powinien sprawdzić ceny nieruchomości w mieście.

Radom - miasto dobre do mieszkania

Zgodnie z rankingami Radom uznawany jest za dobre miejsce do mieszkania, znacznie tańsze i wygodniejsze niż Warszawa. Mieszkańcy doceniają wiele zielonych terenów, przy jednoczesnej bliskości dróg dojazdowych. Mieszkania i domy w Radomiu są znacznie tańsze niż w stolicy, dzięki czemu spokojnie można się tam przeprowadzić nawet przy niższych zarobkach. Radom powoli staje się coraz nowocześniejszym miastem, a deweloperzy decydują się na budowę nowych osiedli mieszkań, domów jednorodzinnych i szeregowych. 

Domy w Radomiu - jaki wybrać

Decydując się na zakup domu w Radomiu, warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

• Lokalizacja, a dokładniej odległość od ważnych punktów miasta, centrum, sklepów, pracy. Spore znaczenie może mieć także komunikacja miejska i możliwość dojazdu do szkoły, miejsca zatrudnienia lub przedszkola.

• W przypadku osób zmotoryzowanych ważne jest dostępne miejsce parkingowe - na zewnątrz lub w garażu. 

• Stan prawny nieruchomości, a także obciążenia kredytowe. Na to warto zwrócić uwagę w przypadku zakupu domu z rynku wtórnego. 

• Renoma dewelopera oraz stan pracy i kwestia finansowania - te sprawy mają szczególne znaczenie w przypadku zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego.

• Metraż domu, a także rozkład pomieszczeń i ich funkcjonalność.

• Wielkość ogrodu, garażu, obecność piwnicy lub poddasza użytkowego. 

• Cena, która ma znaczenie zarówno w przypadku osób kupujących dom za gotówkę, jak i na kredyt. 

Warto pamiętać o tym, aby zawsze zweryfikować informacje przedstawione przez właściciela domu, pośrednika nieruchomości lub dewelopera. 

Ceny domów w Radomiu 

Z danych serwisu Morizon.pl ze stycznia 2022 r. wynika, że średnia cena domu w Radomiu to 1 279 802 zł (4499 zł/m²). Tym samym średni cena była wyższa aż o 16% w stosunku do cen sprzed 12 miesięcy. W Radomiu widoczny jest wyraźny trend wzrostowy cen. Warto dodać, że średni koszt zakupu nieruchomości w tym mieście wyniósł 1,2 miliona złotych. W przypadku mniej atrakcyjnych lokalizacji można liczyć na niższą cenę. Przykładowo domy w Radomiu na morizon.pl są wyceniane zarówno na 250 tysięcy złotych, jak i na kilka milionów. Ceny za metr kwadratowy także różnią się w zależności od lokalizacji i mogą wynosić od 3 do 12 tysięcy złotych.

Oczywiście w przypadku dużych metraży cena za metr jest zwykle niższa. Czasami więc zdarza się, że dom o powierzchni 200 metrów kwadratowych jest niewiele droższy od nieruchomości o powierzchni 100 metrów kwadratowych. Warto jednak zauważyć, że ogólne ceny domów w Radomiu są bardzo atrakcyjne, ponieważ w tym mieście można znaleźć spore nieruchomości w stanie deweloperskim lub już wykończone za kwotę od 300 do 600 tysięcy złotych. W tej cenie w Warszawie można kupić zwykle tylko kawalerkę. Właśnie dlatego warto rozejrzeć się za domami w Radomiu i wybrać dla siebie nieruchomość dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych