Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Za uprawę konopi trafił do aresztu

dm, KWP 2022-05-24 15:58:00

Blisko 200 rosnących sadzonek konopi zabezpieczyli policjanci na jednej z posesji w Nowym Mieście nad Pilicą. Zatrzymany do sprawy, 34-letni właściciel plantacji, usłyszał zarzuty uprawy znacznej ilości marihuany. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Policjanci z Grójca wspólnie z funkcjonariuszami z Białobrzegów na plantacji w Nowym Mieście nad Pilicą ujawnili i zabezpieczyli 197 sadzonek konopi. Zlikwidowana przez mundurowych uprawa mieściła się na działce zajmowanej przez mężczyznę, który w przeszłości był podejrzany o uprawę konopi.

Do sprawy zatrzymano 34-letniego mieszkańca Nowego Miasta nad Pilicą. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcy tymczasowego aresztu.

Za uprawę krzewów konopi mogących dostarczyć znacznej ilości środków odurzających grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS.

    2022-05-24 16:06:21

    KOnopie PO-dożynamy w swoim czasie.

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych