Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Jest nowy wojewoda mazowiecki

dm 2023-12-14 16:30:00

Mariusz Frankowski został dziś powołany przez premiera Donalda Tuska do pełnienia funkcji wojewody mazowieckiego. Zastąpił na tym stanowisku Tobiasza Bocheńskiego.

Mariusz Frankowski urodził się w 1978 roku w Gnieźnie. Jest absolwentem Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku nauki polityczne o specjalności stosunki międzynarodowe, Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek: menedżer publiczny), podyplomowych studiów menedżer ds. innowacji, realizowanych wspólnie przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Lake Forest Graduate School of Management
z Chicago oraz Programu Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.

Od 2014 r. jest warszawskim radnym, najpierw w klubie Platformy Obywatelskiej, a potem Koalicji Obywatelskiej. W Radzie Warszawy przewodniczył pracom Komisji Rozwoju Gospodarczego i Cyfryzacji. Od 2019 roku był Członkiem Europejskiego Komitetu Regionów, organu doradczego Unii Europejskiej.

Od 2011 roku zarządzał Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych, instytucją odpowiedzialną obecnie za wdrażanie funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Wcześniej, od 2007 roku pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego (obecnie Departament Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, gdzie m.in. odpowiadał za zarządzanie i realizację projektów w ramach Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza, współpracę z przedsiębiorcami oraz środowiskami naukowymi, a także bezpośrednie zarządzanie Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

Od lat zajmuje się tematyką Unii Europejskiej w aspekcie polityki regionalnej i funduszy strukturalnych. Jest autorem publikacji, wykładów i szkoleń z zakresu wykorzystania środków unijnych oraz specyfiki zarządzania i wdrażania programów europejskich w Polsce i na Mazowszu.

W 2023 roku został Laureatem Nagrody Lwy Koźmińskiego w kategorii administracja publiczna.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych