Niedziela 1 października
Danuty, Remigiusza, Romana
RADOM aktualna pogoda

Powstają nowe łąki kwietne

dm, UM Radom 2022-05-11 15:15:00

W kolejnych dziewięciu miejscach powstają łąki kwietne. Siedem z nich to realizacja zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego. Dwie kolejne Zakład Usług Komunalnych tworzy w ramach własnej działalności.

- Pierwsze cztery łąki kwietne powstały już w zeszłym roku. Ten pomysł spodobał się radomianom. W głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego wygrał projekt, w ramach którego powstanie dodatkowych 5,5 tys. metrów kwadratowych ukwieconego terenu. To rozwiązanie, które poprawia estetykę przestrzeni publicznej, a jednocześnie jest to działanie proekologiczne - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Nowe łąki kwietne powstają u zbiegu ul. Filtrowej i Struga, Górniczej i Chrobrego oraz przy Alei Kołakowskiego, pomiędzy Miłą i Chrobrego, przy ul. Sandomierskiej, na terenie przylegającym do Parku Ustronie, w pobliżu Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich przy ul. Św. Brata Alberta, na skwerze przy oczku wodnym przy ul. Jana Pawła II, a także przy ul. Kusocińskiego 4a oraz w parku na Michałowie i w Starym Ogrodzie.

W zeszłym roku - przypomnijmy - łąki kwietne powstały także w parkach na Glinicach, Gołębiowie i Południu oraz u zbiegu Maratońskiej i Limanowskiego.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

 • janek

  2022-05-11 14:28:17

  nie ma kto kosić trawników. miasto zarasta. na nic kasy nie ma. może tunel świetlny postawić

 • RADOM to PIS

  2022-05-11 16:21:32

  PO-wstają nowe łąki.DOBRE.

 • ja

  2022-05-12 08:15:42

  Nie dość że nie skoszą trawników to jeszcze kase wydoją. By żyło sie lepiej

 • Ob

  2022-05-12 17:08:02

  .Wyrzucanie pieniedzy w chaszcze. Moze tak pan Witkowski pospacerował by po mieście i popatrzył jak ono wygląda.  Polecam obejrzenie tzw. łąk kwietnych zrobionych w zeszłym roku, choćby w tzw. parku na Gołębiowie II. To jest skandal i żenada. Łąki kwietne nie polegają na tym aby je posiać i o nich zapomnieć, a tak to wygląda. Dbałość. O miasto i jego wygląd jest poniżej wszelkiek krytyki. Żal patrzeć na ten bałagan, nieudolność i marnotrawienie pieniędzy miejskich przez władze miejskie. 

 • Zosia

  2022-05-12 17:35:18

  Ob, popieram co Pan/pani napisała. Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Dbanie o zieleń w mieście polega na głównie na wycinaniu drzew i koszeniu kilka razy w roku trawników, tak, ze kwiaty polne nie mogą zakwitnąć.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych