Niedziela 4 czerwca
Franciszka, Karola, Go¶cimiła
RADOM aktualna pogoda

Ogłoszono przetarg na przebudowę ul. Warszawskiej

dm, UM Radom 2022-05-10 22:40:00

Rozpoczęła się procedura przetargowa, która wyłoni wykonawcę przebudowy ulicy Warszawskiej na odcinku od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do granicy miasta. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji skierował ogłoszenie przetargowe do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, a za kilka dni opublikuje je na swojej stronie. Pierwszy prawdopodobny termin otwarcia ofert to 15 czerwca.

Inwestycja ma być realizowana w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Zwycięzca przetargu będzie więc musiał w pierwszej kolejności opracować szczegółowy projekt. Podstawą będzie tu koncepcja, która powstała przy udziale samych mieszkańców uczestniczących w konsultacjach społecznych.

- Przebudowa ulicy Warszawskiej to inwestycja ważna z kilku powodów. Chcemy zapewnić możliwie jak najsprawniejszy dojazd do powstającego lotniska na Sadkowie. Po drugie mamy na uwadze potrzebę stworzenia dobrego dojazdu do nowej strefy przemysłowej na Wincentowie. To wszystko chcemy jednocześnie zrobić w taki sposób, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu wszystkim uczestnikom ruchu: kierowcom, pieszym i rowerzystom. Myślę, że w trakcie prac nad koncepcją udało się zbilansować wszystkie te potrzeby - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Pełna dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę powinna być gotowa do końca przyszłego roku, a sama przebudowa będzie prowadzona w latach 2024-2025. - To pierwszy przetarg na inwestycję, którą będziemy realizować w ramach programu Polski Ład. Mamy na ten cel przyznane 76 mln zł. Biorąc pod uwagę sytuację na rynku budowlanym jesteśmy oczywiście przygotowani, by opracowaną koncepcję modyfikować, ale zależy nam na tym, aby zachować przyjęte parametry dotyczące płynności ruchu oraz bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Zgodnie z opracowaną koncepcją, na odcinku od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do granicy miasta, skrzyżowania mają zostać przebudowane w taki sposób, by otworzyć nowe, niedostępne obecnie relacje i dać kierowcom możliwość wyjazdu w ulicę Warszawską w lewo. Tak ma być m.in. na skrzyżowaniach z Janiszewską czy Klwatecką. Z kolei u zbiegu z ulicą Aleksandrowicza ma powstać rondo.

Powstaną też bezpieczne przejścia dla pieszych oraz drogi odbarczające, obsługujące ruch lokalny. Po obu stronach przebudowanej Warszawskiej będzie także dwumetrowy chodnik oraz ścieżki rowerowe lub ciągi pieszo-rowerowe.

Komentarze naszych czytelników

 • lucjan.

  2022-05-11 02:03:37

  Zmienić WALCawską na AL.PIS.

 • Doopcjan

  2022-05-11 10:07:51

  Zmienić na al. Ryżego KOńfidenta 

 • marcin

  2022-05-11 16:03:09

  A co z remontem nawierzchni  ul. Kieleckie do granic miasta ( dawna E7 ) która miała być wyremontowana po oddaniu S7 ? PIS obiecywał

 • Białe Audi

  2022-05-11 20:12:24

  Dajcie funflowi z Artexu co rozpaprał Torfową I nie tylko on zrobi PO znajomości chyba że mu Stara koparka padnie albo ludzie odejdą. 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych