Wtorek 25 czerwca
Łucji, Wilhelma, Albrechta
RADOM aktualna pogoda

Nowa droga dla rowerów oddana do użytku

dm, MZDiK 2022-09-22 16:03:00

Europejski Tydzień Mobilności to świetna okazja do zakończenia jednej z ważnych inwestycji, poprawiającej komfort poruszania się pieszych i rowerzystów. W środę przed Dniem bez Samochodu przy odcinku ulicy Limanowskiego od ronda Kisielewskiego do ulicy Wałowej została oficjalnie oddana do użytku nowa droga rowerowa wraz z chodnikiem - czytamy na mzdik.pl.

Realizacja zadania była możliwa dzięki inicjatywie Bractwa Rowerowego, które zgłosiło stosowny projekt do budżetu obywatelskiego Radomia. Dzięki głosom mieszkańców został on wybrany i w kwietniu bieżącego roku inwestycja już ruszyła. Pomiędzy rondem Kisielewskiego a ulicą Wałową powstała asfaltowa trasa dla rowerów o szerokości dwóch metrów. Obok niej jest nowy chodnik z betonowej kostki, również dwumetrowej szerokości. Poprzedni trotuar był w złym stanie technicznym, bo stare płyty chodnikowe w wielu miejscach zostały rozsadzone przez korzenie drzew. Na odcinku wzdłuż stacji paliw powstał ciąg pieszo-rowerowy z kostki bezfazowej - ze względu na ograniczone miejsce.

Podobne roboty zostały wykonane również po zachodniej stronie ulicy Limanowskiego między rondem a wjazdem do Zespołu Szkół Technicznych. Dzięki temu uczniowie będą mogli dojeżdżać rowerami bezpośrednio przed tę placówkę.

W ramach zadania sygnalizacja świetlna na ulicy Wałowej została dostosowana ruchu rowerowego. Wyznaczono w tym miejscu oznakowany przejazd przez jezdnię, a kawałek dalej powstała specjalna zawrotka. Umożliwia ona teraz rowerzystom bezpieczne ustawienie się przed światłami na jezdni, jeżeli chcą kontynuować jazdę do Starego Miasta.

Inwestycja kosztowała około 604 tysięcy złotych. Jej wykonawcą była firma Pawlo-Bruk z Wilcznej obok Skaryszewa. Odbiór końcowy zadania odbył się w środę, 21 września - i ta data jest uznawana za formalne oddanie nowej ścieżki.

Przypominamy, że pod koniec sierpnia została oddana do użytku droga rowerowa wzdłuż ulicy Beliny-Prażmowskiego (od ronda Mikołajczyka do ulicy Traugutta), a wkrótce zakończą się roboty wzdłuż ulicy 11 Listopada (między ulicami Zbrowskiego a 11 Listopada). Dzięki takim inwestycjom sieć tras dla rowerów w Radomiu systematycznie się rozwija.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych