Wtorek 25 czerwca
Łucji, Wilhelma, Albrechta
RADOM aktualna pogoda

Nad biurowcem PSE w Radomiu zawisła wiecha

dm 2023-05-16 21:20:00

Niespełna dziewięć miesięcy od wbicia pierwszej łopaty w ziemię na budynku nowego biurowca Polskich Sieci Elektroenergetycznych w Radomiu zawisła symboliczna wiecha. Oznacza to, że zakończono prace konstrukcyjne, a budynki kompleksu osiągnęły swoją docelową wysokość. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm PORR S.A. i FAST Group.

Na zamówienie Polskich Sieci Elektroenergetycznych, krajowego operatora systemu przesyłowego, na radomskim Potkanowie powstaną dwa trzykondygnacyjne budynki, łączące funkcje biurowo-administracyjne o łącznej kubaturze niemal 158 tys. m kw. Przylegać do nich będzie część techniczna. Obie części połączy jednokondygnacyjne podziemie. Na terenie kompleksu znajdzie się również lądowisko dla helikopterów oraz budynki pomocnicze. Realizacja obiektu została rozpoczęta w III kwartale 2022 r., a jej zakończenie planowane jest w 2024 r.

- Symboliczna wiecha na budynku PSE oznacza, że osiągnęliśmy stan surowy otwarty inwestycji. Tym samym, po dziewięciu miesiącach intensywnej pracy, przechodzimy do kolejnego etapu realizacji obiektu, który będzie nowoczesnym kompleksem łączącym funkcje biurowo-administracyjne i techniczne, związane z zarządzaniem krajowym systemem elektroenergetycznym. Rozpoczęliśmy już montaż elewacji zewnętrznej budynku. Równocześnie trwają w nim prace wykończeniowe oraz prowadzone są kluczowe dla tej inwestycji prace elektryczne i sanitarne – powiedział Dariusz Wietrzyński, Członek Zarządu PORR S.A., odpowiedzialny za budownictwo kubaturowe.

Projekt biurowca wykonany został w BIM (Building Information Modelling). To nowoczesna technologia cyfrowego modelowania i opisu elementów budynku. Pozwala ona zarówno na precyzyjne projektowanie, jak również na bardziej efektywne zarządzanie obiektem po jego oddaniu do eksploatacji.

Przy projektowaniu budynku duży nacisk położono na stosowanie przyjaznych otoczeniu rozwiązań - nowy obiekt PSE w Radomiu będzie energooszczędny, zastosowane zostaną w nim także technologie umożliwiające wykorzystanie wody deszczowej, a na dachu zamontowane będą panele fotowoltaiczne.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych