Niedziela 26 czerwca
Jana, Pawła, Miromira
RADOM aktualna pogoda

Ekologiczne patrole policji

dag, zespół prasowy KWP 2011-09-20 12:35:00

Funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, 19 września został przedstawiony nowoczesny polski ekologiczny pojazd elektryczny. Policjanci mają zadecydować o ewentualnej przydatności tego sprzętu w służbie prewencyjnej. 

Zaprezentowany sprzęt to nowoczesny polski ekologiczny pojazd elektryczny. Można na nim jeździć w mozycji stojącej lub siedzącej. 

Zasięg pojazdu jest zmienny i zależy od wielu różnych czynników; wagi użytkownika wraz z dodatkowym towarem, ciężaru baterii (od 3 do 20 kg), stopnia naładowania baterii, typu i pojemności baterii oraz mocy silnika i dynamiki jazdy.

Biorąc pod uwagę różny czas ładowania oraz różną moc ładowarek można założyć że koszt jednego pełnego naładowania baterii waha sie od 0,50 do 1,00 zł. Dystans jaki możemy przejechać po tym ładowaniu zależy od konfiguracji pojemności baterii oraz mocy silnika jak również wielu innych dodatkowych czynników i warunków drogowych. Średni koszt przejechania jednego kilometra to ok. 3gr.

Pojazd ten mógłby być wykorzystany w służbie patrolowej przez policjantów np. w parkach czy okolicach zbiorników wodnych. Dlatego po przedstawieniu szczegółowej oferty przez producenta policjanci zadecydują o ewentualnej przydatności sprzętu w służbie prewencyjnej.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych