Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Dotacje dla działkowców

dm, UM Radom 2022-09-28 15:47:00

Jeszcze w tym roku stowarzyszenia, które prowadzą w Radomiu rodzinne ogrody działkowe będą mogły skorzystać z dotacji z budżetu miasta na budowę lub modernizację infrastruktury ogrodowej. Rada Miejska przyjęła uchwałę określającą tryb udzielania oraz sposób ich rozliczania.

W tegorocznym budżecie miasta na dotacje dla stowarzyszeń ogrodowych jest zarezerwowana kwota 150 tys. zł. - Nabór wniosków chcemy rozpocząć po uprawomocnieniu uchwały, czyli w połowie października. Kwota dotacji będzie mogła wynieść do 20 tysięcy złotych. To pieniądze, które będą mogły zostać przeznaczone np. na ułożenie chodnika, montaż ogrodzenia czy rozbudowę sieci wodociągowej. Zainteresowanie jest duże i bardzo się cieszę, że będziemy mogli pomóc w rozwoju ogrodów działkowych - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W Radomiu działa obecnie 29 stowarzyszeń prowadzących rodzinne ogrody działkowe.

Komentarze naszych czytelników

  • Zgodnie z regulaminem

    2022-09-28 09:33:08

    Wójcik w nagrodę nic do swoich działek pisowskich nie dostanie . Najwyżej mu Kotwicki może pupsko skopać 

  • Emerytka.

    2022-09-29 13:50:31

    Z czego dostaną? Z ,,budżetu,, miasta? Chi,hi,hi.Jak zwykle od PISu dostaniemy.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych