Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Budżet Obywatelski 2025. Rozpoczęło się głosowanie

dm, UM Radom 2024-06-22 10:47:00

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Radomianie mogą wybierać spośród 283 projektów.

– Zachęcam do udziału w głosowaniu. To moment w którym sami mieszkańcy decydują na co przeznaczyć część budżetu naszego miasta. A kwota jaką zamierzamy wydać na obywatelskie projekty jest naprawdę wysoka. To 7 milionów 450 tysięcy złotych. I to od radomian będzie zależało czy te pieniądze przeznaczymy np. na rozwój miejskiej infrastruktury, na inwestycje w parkach, a może na organizację imprez kulturalnych lub sportowych. Wśród zgłoszonych projektów są także propozycje dotyczące ochrony zdrowia, opieki nad zwierzętami i wielu innych dziedzin życia – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Głosować można na stronie www.konsultacje.radom.pl oraz w punktach konsultacyjnych:
• Biuro Obsługi Mieszkańca – ul. Kilińskiego 30 (pok. 19),
• Wydział Promocji Miasta, Komunikacji Społecznej i Turystyki, Wieloosobowe stanowisko ds. komunikacji społecznej, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104),
• Centrum Organizacji Pozarządowych, Rynek 15.

– Budżet Obywatelski to doskonałe narzędzie, które daje mieszkańcom wpływ na zmiany zachodzące w naszym mieście. Efekty realizacji projektów są widoczne praktycznie na każdym osiedlu. Do tego dochodzą liczne wydarzenia organizowane m.in. w okresie letnim. Warto dokładnie przejrzeć kartę do głosowania, zapoznać się z projektami i wskazać co jest najbardziej potrzebne. To głos mieszkańców będzie decydujący. Przypominam, że każdy radomianin może ocenić dowolną liczbę projektów przyznając im jeden, dwa lub trzy punkty – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Głosowanie potrwa do 7 lipca. Listę zwycięskich projektów poznamy do 22 lipca.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych